کد خبر: 10260

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/06

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی EBSCO

Rating: 4.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

پایگاه اسناد اطلاعاتی ابسکو (EBSCO) همه ناشران را در یک جا جمع کرده است. ابسکو ناشر ژورنال نیست یکی از پیش قدمان ارائه دهنده پایگاه‌های جستجوی آنلاین و کتاب الکترونیک برای کالج‌ها، دانشگاه‌ها، کتابخانه‌های عمومی، بیمارستان‌ها، مؤسسات درمانی، شرکت‌ها، مؤسسات دولتی و مدارس است که دسترسی آن را خریداری کرده‌اند.

پایگاه اطلاعاتی EBSCOدسترسی به اطلاعات بیش از ۱۰۰۰۰ هزار نشریه تمام متن به همراه خلاصه و نمایه بیش از ۴۰۰۰۰ هزار نشریه مختلف علمی را در حوزه‌های علوم اجتماعی ، علوم انسانی، آموزش و پرورش، کامپیوتر، مهندسی، تجارت ،و غیره را ایجاد کرده است. این بانک اطلاعاتی مقالات بیش از ۶۰۰ نشریه اداری، بعلاوه معرفی کتاب‌ها، گزارش‌ها و گفتگو با صاحب نظران را در زمینه کتابداری و اطلاع رسانی از سال ۱۹۶۰ تاکنون را تحت پوشش قرار می دهد. این بانک شامل بیش از ۵۰۰ نشریه در زمینه های آموزش و پرورش است که ۱۶۵ نشریه آن تمام متن می‌باشد و پایگاه اطلاعاتی ابسکو حدود۲۰۱بانک اطلاعاتی تولید کرده است، که از بین بانک‌های خریداری شده توسط دانشگاه‌های ایرانی بانک‌های اطلاعاتی Academic Search Premier و  Business Source Premier  از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد که تعداد عناوین اسناد آن‌ها به بیش از ۱۱۰۰۰ عنوان می‌رسد. این پایگاه اطلاعاتی شامل ۲۲۶۰۵ عنوان ژورنال می‌باشد و قابلیت نمایش اطلاعات کتاب شناختی، چکیده، متن کامل، متن و تصویر را دارد.

این شرکت به بیش از ۳۷۵ هزار پایگاه داده جستجو ازجمله مدلاین و ۴۲ هزار کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی،سرویس مدیریت اشتراک مجلات برای ۳۵۵ هزار مجله الکترونیک، سیستم‌های پشتیبانی تصمیم گیری تشخیصی برای پزشکان، منابع آموزشی هدفمند برای کارشناسان آموزش و توسعه، و آرشیوهای دیجیتال تاریخی مجهز است.

پوشش موضوعی:

پایگاه اسناد اطلاعاتی ابسکو (EBSCO) در زمینه های از قبیل علوم، اقتصاد، ارتباطات، علوم کامپیوتر، علوم فنی و مهندسی، زبان شناسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی ،حقوق، هنر، ادبیات، پزشکی، روان شناسی و علوم تربیتی و تکنولوژی و مدیریت، آموزش و پرورش و غیره را پوشش می‌دهد.

کاربرانی برای جستجو در EBSCOhost باید پس از ورود به این سرویس، پایگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر اساس نیازشان از یکی از جستجوهای ابتدایی یا پیشرفته استفاده می کنند.

 پایگاه اطلاعاتی ابسکو اقدام به طراحی محیط جستجوی فارسی برای پایگاه خود کرده است. لازم است کاربرانی که به این پایگاه دسترسی دارند روی گزینه preferences در صفحه اول جستجو کلیک کرده و با انتخاب زبان فارسی در بخش زبان، محیط جستجو را به فارسی تغییر و آن را ذخیره نمایند.

1.جستجوی ساده

2.جستجوی پیشرفته

نتایج جستجو:

بعد از انجام جستجو، می‌توانید نتایج بازیابی شده را مطالعه کنید. در صورتی که می خواهید تغییراتی در نتایج ایجاد کنید می‌توانید از محدودکننده‌هایی که در این قسمت در اختیار شما قرار گرفته استفاده کنید. باید توجه کنید که هر محدودیت مرتبط با تعداد نتایج به دست آمده می‌باشد.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی اینجا کلیک کنید .

www.phdphd.org

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 4.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه