کد خبر: 17234

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/10

آمار تعداد اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گزارش معاون پژوهشی phdphd به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، از ۲۷ هزار و ۲۵۰ نفر عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی (جهت کسب اطلاعات بیشتر شرط سنی برای داوطلبان جذب هیات‌ علمی کلیک کنید) ۱۳۱ نفر مربی آموزشیار، ۶۹۰۱ نفر مربی تمام‌وقت، ۳۶ نفر مربی نیمه‌وقت و ۳۳۷۰ نفر بورسیه تمام‌وقت و ۲۴۰۵ نفر هم مأمور به تحصیل تمام‌وقت هستند.

بر اساس آمار ارائه شده ازسوی دانشگاه آزاد اسلامی ۲۷ هزار و ۲۵۰ نفر عضو هیأت علمی در این دانشگاه اشتغال دارند.

همچنین ۲۶۴ نفر در قالب طرح خدمت تمام‌وقت، ۱۱۰۰۷ نفر استادیار تمام‌‌‌وقت، ۴۴۲ نفر استادیار نیمه وقت، ۱۳۱۸ نفر دانشیار تمام‌وقت و ۴۵۱ نفر دانشیار نیمه‌وقت هستند و ۴۴۷ نفر استاد تمام‌وقت و ۴۷۸ استاد تمام نیمه‌وقت در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کارهستند.

در گزارشی از دانشگاه آزاد اسلامی و در تشریح روند جذب اعضای هیات علمی در این دانشگاه (جهت کسب اطلاع از صدور کد تدریس برای اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد کلیک کنید) در ۱۰ سال گذشته، با اشاره به جذب ۱۴ هزار و ۱۲۶ نفر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۰ سال اخیر، جذب ۲۴۱۹ نفر در سال ۱۳۸۶، ۲ هزار و ۳۶۲ نفر در سال ۱۳۸۷، ۱۵۳۴ نفر در سال ۱۳۸۸، ۸۴۶ نفر در سال ۱۳۸۹ و ۸۹۲ نفر در سال ۱۳۹۰ نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

همچنین بر پایه این گزارش ۷۶۶ نفر در سال ۱۳۹۱، ۶۳۴ نفر در سال ۱۳۹۲، ۷۷۱ نفر در سال ۱۳۹۳، ۱۸۹۰ نفر در سال ۱۳۹۴، ۱۷۳۳ نفر در سال ۱۳۹۵ و ۲۷۹ نفر در سال ۱۳۹۶ نیز به عنوان هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شده اند.

در بخش مربوط به ارتقای وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۰ سال اخیر ارتقا وضعیت ۲ مربی، ۲۰۳ استادیار و ۱۳ دانشیار در سال ۱۳۸۵، ۴ مربی، ۳۲۴ استادیار، ۳۳ دانشیار و ۴ استاد در سال ۱۳۸۶، ۲ مربی، ۱۳۸۹ استادیار، ۳۲ دانشیار و ۳ استاد در سال ۱۳۸۷ مورد اشاره قرار گرفته است.

در همین بخش و در شرح ارتقای وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا وضعیت ۱ مربی، ۵۷۳ استادیار، ۵۲ دانشیار و ۴ استاد در سال ۱۳۸۸، ارتقاء وضعیت ۳ مربی، ۴۵۷ استادیار، ۷۰ دانشیار و ۱۲ استاد در سال ۱۳۸۹، ۲ مربی، ۷۵۳ استادیار، ۱۶۷ دانشیار و ۱۰ استاد در سال ۱۳۹۰ نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

در ادامه و در بخش مربوط به ارتقای وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز اعضای هیات علمی ارتقا‌ یافته در سال ۱۳۹۱ به ترتیب ۸ مربی، ۶۷۲ استادیار، ۱۴۱ دانشیار و ۱۰ استاد ارتقا یافته‌اند و در سال ۱۳۹۲ نیز این آمار ۶ مربی، ۴۹۶ استادیار، ۲۷ دانشیار و ۱ استاد و در سال ۱۳۹۳، ۱۶ مربی، ۱۰۹۶ استادیار، ۱۱۳۵ دانشیار و ۲۰ استاد بوده‌اند.

همچنین در سال ۱۳۹۴، ۱۰ مربی، ۱۰۷۸ استادیار، ۲۵۸ دانشیارو ۵۵ استاد و در سال ۱۳۹۵ نیز ۹ مربی، ۹۹۶ استادیار، ۳۴۱ دانشیار و ۴۱ استاد و در سال ۱۳۹۶ تا کنون ۲ مربی، ۳۵۲ استادیار،۹۶ دانشیار و ۱۲ استاد موفق به ارتقا وضعیت شده‌اند و جمعا در ۱۰ سال اخیر ۸۹۵۸ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا وضعیت یافته‌اند.

در بخش مربوط به درخواست تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از صدور بخشنامه مورخ ۱۵ تیر سال ۹۵ موارد زیر مورد اشاره قرار گرفته است: ۴۳۲۱ درخواست در سامانه تبدیل وضعیت ثبت شده که از این تعداد ۱۲۳۶درخواست ایجاد شده و ۱۲۳۲ درخواست نیز کارگزینی واحد دانشگاهی مربوطه در دست بررسی است و ۸۴ درخواست نیز توسط معاون آموزشی واحد دانشگاهی مربوطه در دست بررسی است.

۹۹۱ درخواست در هیات اجرایی جذب استان جهت بررسی صلاحیت عمومی(برای اطلاع از نکاتی درباره فرم صلاحیت عمومی دکتری کلیک کنید) در حال بررسی است و ۷۷۸ درخواست نیز برای صدور حکم تبدیل وضعیت به سازمان مرکزی ارسال شده و ۳۹۳ حکم نیز توسط سازمان مرکزی به منظور تبدیل وضعیت صادر شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود در قسمت صدور کد شناسه تدریس اعضای هیات علمی و مدرسان حق‌التدریس آمار ذیل ارائه شده است: ۲۶ هزار و ۳۱۵ درخواست جهت اخذ کد شناسه تدریس برای تدریس تمام‌وقت و نیمه‌وقت و ۶۳۸۸۴ درخواست برای دریافت کد شناسه حق‌التدریس ثبت شده که ۲۳۲ درخواست تمام‌وقت و نیمه‌وقت و ۱۸۷۶ درخواست اخذ کد شناسه حق‌التدریس در واحد دانشگاهی مربوطه در حال بررسی است.

همچنین ۵۳۲ درخواست اخذ کد شناسه تمام‌وقت و نیمه‌وقت و ۴۸۷۴ درخواست کد شناسه حق‌التدریس به علت نقص مدارک به متقاضی برگشت داده شده و ۳ درخواست اخذ کد شناسه تدریس تمام وقت و نیمه وقت و ۱۷۱ درخواست اخذ کد شناسه حق‌التدریس در سازمان مرکزی در دست بررسی است و جمعاً ۲۵ هزار و ۵۴۸ کد شناسه برای تدریس تمام‌وقت و نیمه‌وقت و ۵۶۹۶۳ کد تدریس حق‌التدریس صادر شده است.

طبق گزارش پایانی دانشگاه آزاد اسلامی و در بخش مربوط به تعداد اعضای هیات علمی مورد نیاز دانشگاه آزاد و افراد ثبت نام کرده آمار ذیل ارائه شده است: در گروه‌های غیرمعارف اسلامی ۱۲۸۴ نفر مورد نیاز است که ۵۰۰۶ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و در گروه معارف اسلامی هم ۴۳ نفر مورد نیاز است که ۲۴۴ نفر ثبت نام کرده‌اند و ۱۳۲۷ رشته ازسوی واحدها و مراکز آموزشی نیازمند جذب اعلام شده‌اند.

نکته مهم:

یکی از موارد پر اهمیت برای جذب هیات علمی داشتن رزومه مناسب است(جهت کسب اطلاع از رزومه نويسي حرفه اي (ویژه داوطلبان آزمون دکتری و آزمون استخدامی) کلیک کنید)

 

www.phdphd.org

 

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه