کد خبر: 19535

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/13

آیا می دانید برای چاپ مقاله چه هزینه هایی باید پرداخت کرد؟

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

حتما شما هم به عنوان یک فرد فرهیخته حداقل یکبار برای انجام پروسه ی چاپ مقالات خود ، با این سوال مواجه شده اید که برای چاپ مقالات به راستی چقدر باید هزینه کرد؟با توجه به نیاز های مالی مجلات برای بقای خود، استفاده از روش های درآمد زایی یک امر طبیعی می باشد. بسیاری از مجلات علمی به سازمان ها و یا دانشگاه های معتبر جهانی وابسته هستند و ضمن دریافت بودجه چاپ مقالات را به صورت رایگان انجام می دهند، در مقابل نیز مجلات غیر وابسته و یا غیر وابسته مالی نیز با دریافت مبلغی جهت چاپ و داوری مقاله و از سوی دیگر دریافت هزینه دسترسی به نسخه کامل مقالات (Full Text) نسبت به تامین منابع مالی خود اقدام می نمایند(نکات مهم در ارسال مقاله به مجلات بین المللی و ISI)

انواع هزینه ها:

1-هزینه رسیدگی به مقالات یا  Processing Fee یا Submission Fee
2-هزینه دسترسی رایگان یا Open Access ، با پرداخت این هزینه مقاله شما بصورت رایگان در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و مجله بابت دسترسی به این مقاله وجهی دریافت نخواهد کرد. این گزینه ضمن اجازه دسترسی ساده تر به مقاله شما، شانس ارجاعات (Citation) را افزایش می دهد.
3-هزینه داوری سریع، گاهی زمان رسیدگی به مقالات بصورت عادی بین 3 تا 6 ماه بطول می انجامد، در چنین مواردی مجلات با دریافت هزینه ای بابت داوری سریع در زمان کمتری به مقالات رسیدگی خواهند کرد. لطفا دقت فرمایید داوری سریع به معنی پذیرش مقاله شما در مجله نمی باشد!
4-هزینه انتشار، گاهی مجلات پس از تایید مقالات هزینه ای بابت چاپ مقاله نیز بصورت جداگانه دریافت می کنند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد افزایش شانس چاپ مقالات در مجلات علمی کلیک کنید)
ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه