کد خبر: 17581

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/15

آینده شغلی و بازار کار رشته آمار

Rating: 4.8. From 4 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

آمار دانشی است که به مطالعه، گردآوری، تحلیل، تفسیر، ارائه و سازماندهی داده‌ها می‌پردازد. آمار را باید علم و عمل استخراج، بسط، و توسعهٔ دانشهای تجربی انسانی با استفاده از روش‌های گردآوری، تنظیم، پرورش، و تحلیل داده های تجربی (حاصل از اندازه‌گیری و آزمایش) دانست. علم آمار، علم فراهم کردن داده‌های کمّی و تحلیل آن‌ها به منظور به دست آوردن نتایجی که اگرچه احتمالی است، اما در خور اعتماد است. در حال حاضر این رشته در مقطع ارشد و دکتری آزاد و سراسری در حال تدریس است.(برای دیدن سرفصل های آزمون دکتری آمار کلیک کنید)

آینده شغلی و بازار کار رشته آمار

آمارگران در بخشهای تجاری , کشاورزی و بهداشتی مشغول به کار می شوند. اکثر مشاغل باقی مانده در صنایع خصوصی به سرویسهای آزمایشی و تحقیقاتی ، مدیریتی و روابط عمومی مربوط می شود. گروهی دیگر به آموزش آمار مشغول میشوند.همچنین در شرکتهای تجاری به منظور پیش بینی میزان فروش , تحلیل شرایط تجاری و حل مسائل مدیریتی به منظور افزایش سوددهی به کارمندانی که در علوم امار سر رشته داشته باشند اعتماد زیادی می شود.

آمارگران فوق لیسانس یا دکتری به منظور کنترل کیفی تولیدات گوناگون مانند تولیدات دارویی ، وسایط نقلیه موتوری , مواد شیمیایی و غذایی توسط شرکتهای تولیدی استخدام می شوند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 4.8. From 4 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه