کد خبر: 17592

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/15

آینده شغلی و بازار کار رشته زبانشناسی

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

 

زبان­شناسی علم مطالعه تمامی جنبه­ های زبان بشر است. زبان‌شناسی بررسی می­کند که چگونه زبان‌ها این امکان را برای گویش های مختلف ایجاد می کنند تا عقاید و احساساتشان را به یکدیگر منتقل کنند؛ چه طور سبک‌ها و گونه­ های مختلف زبانی پدید می­ آیند و چه طور مردم آن‌ها را در ارتباطات روزمره خود به کار می­گیرند؛حال چه در موقعیتی غیررسمی و چه در بافتی رسمی. مردم دارای دانشِ زبانی عظیم، پیچیده و بسیار سازمان­ یافته­ ای هستند؛با این وجود، تقریباً تمامی این دانش به صورت ناخودآگاه است. این همان دانشی است که به کار می­گیریم تا افکار خود را به زنجیر کلام تبدیل کرده و آنچه دیگران به ما می­گویند را دریابیم.این رشته در حال حاضر در مقطع ارشد و دکتری آزاد و سراسری در حال تدریس است(برای دیدن سرفصل های آزمون دکتری زبانشناسی کلیک کنید)

آینده شغلی و بازار کار رشته زبانشناسی

فارغ التحصیلان  زبانشناسی بسته به حوزه‌ی فعالیت دوران تحصیل خود می‌توانند به عنوان استاد دانشگاه، پژوهشگر زبانی و مستند‌ساز زبانی (که خود نوعی پژوهشگر است)،مشغول به کار شوند.

همچنین در فرهنگستان زبان فارسی, شرکتهای تبلیغاتی برای تنظیم شعار، کار در نشریات مختلف به عنوان ویراستار و مشاور و کار در کلینیکهای گفتار درمانی مشغول فعالیت شوند. در حوزه‌ی تبلیغات و نام‌گذاری برای دستگاه‌ها و محصولات تازه ابداع شده و هر زمینه‌ای که به نحوی با دانش زبان‌شناختی ارتباط پیدا کند یا با جنبه‌های زبان‌شناختی در ارتباط باشد نیز می‌توانند فعالیت کنند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه