کد خبر: 16758

تاریخ انتشار: 3 آبان ، 1396

آینده شغلی و بازار کار رشته زمین شناسی رسوبی

Rating: 5.0. From 2 votes. Please wait…   بطور کلی هدف از این رشته تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند مسئولیت طرح و مطالعات، اجرا و نظارت بر اجراء طرح های مختلف معدنی و انرژی را در زمینه های اکتشاف و استخراج، طرح های مختلف عمرانی در زمینه های سدسازی، تامین آب، آب رسانی، راه […]

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

بطور کلی هدف از این رشته تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند مسئولیت طرح و مطالعات، اجرا و نظارت بر اجراء طرح های مختلف معدنی و انرژی را در زمینه های اکتشاف و استخراج، طرح های مختلف عمرانی در زمینه های سدسازی، تامین آب، آب رسانی، راه سازی و … برعهده گیرند.

سنگهای رسوبی، از انباشت ذرات ناشی از خرد شدن انواع سنگهای دیگر بوجود آمده اند. این ذرات، معمولا به کمک نیروی گراویته، آب، باد و یا یخ به محل جدید خود منتقل شده و در آنجا به ترتیبی جدید نهشته میشوند. یکی از مهمترین ویژگی های سنگهای رسوبی، لایه بندی رسوبات تشکیل دهنده آنهاست. در حال حاضر امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکتری امکانپذیر است(برای دیدن سرفصل های ازمون دکتری زمین شناسی سنگ های رسوبی کلیک کنید)

آینده شغلی و بازار کار رشته زمین شناسی رسوبی

آزمایشگاههای سنگ شناسی و زمین شناسی و در مجموع، کلیه مراکزی که در ارتباط با موضوع زمین فعالیت میکنند، میتوانند زمینه های اشتغال و فعالیت فارغ التحصیلان رشته زمین شناسی رسوبی باشند. مهمترین کاربرد رسوب شناسی در ارتباط با اکتشاف منابع طبیعی از قبیل نفت و گاز میباشد.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
حتماً بخوانید   بازار کار و آینده شغلی رشته ژئومورفولوژی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.