کد خبر: 17259

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/10

آینده شغلی و بازار کار رشته فیزیک

Rating: 4.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

رشته فیزیک علم مطالعهٔ خواص طبیعت است. این علم را عموماً علم ماده و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان می‌دانند. این ماده می‌تواند از ذرات زیراتمی تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد. فیزیک از مفاهیمی مانند انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی، جریان الکتریکی، میدان الکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتم و نورشناسی استفاده می‌کند. اگر بطور وسیع‌تر سخن بگوییم، هدف اصلی علم فیزیک بررسی و تحلیل طبیعت است و همواره این علم در پی آن است که رفتار طبیعت را در شرایط گوناگون درک و پیش بینی کند.

آینده شغلی و بازار کار رشته فیزیک

تمام فارغ التحصیلان فیزیک در مقطع کارشناسی مجبور به تدریس در مدارس هستند یا جذب مشاغلی خارج از رشته ی خود می شوند.

فارغ التحصیلان ارشد غالبا جذب تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی می شوند و فارغ التحصیلان دکترا جذب تدریس و کادر هیات علمی در دانشگاه های دولتی می گردند.(برای دیدن سرفصل های آزمون دکتری فیزیک کلیک کنید).
البته در مواردی در هر مقطعی افرادی جذب مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات، سازمان انرژی اتمی، مخابرات،پژوهشگاه مواد و انرژی،صنایع تولید فیزیک نوری،نیروگاه انرژی اتمی بوشهر،بخشهای تحقیقاتی صنایع دفاع و … می شوند.

بدون هیچ ابهامی باید گفت که موقعیتهای کاری فارغ‌التحصیلان فیزیک، بر خلاف رشته‌های مهندسی، تعیین شده و مشخص نیست و یکی از مشکلات بزرگ دانشجویان فیزیک در حال حاضر ، نداشتن شغل در آینده است.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 4.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه