کد خبر: 10447

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/15

آیین نامه بورسیه نخبگان دانشگاه آزاد

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد در مراسم استقبال از دانشجویان افتخارآفرین دانشگاه آزاد در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن در فرودگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: رتبه ایران در مسابقات سال گذشته چهارم بود و امسال خوشبختانه در جایگاه دوم قرار گرفته‌ایم. 

وی افزود: این موضوع نشان‌ می دهد که ما در یک جا متوقف نشده‌ایم، بلکه هر سال بهتر از سال قبل ظاهر شده‌ایم و در سال‌های آینده نیز رتبه بهتری در مسابقات به دست خواهیم آورد.این مسابقات در حقیقت یک جام جهانی با موضوع ربوکاپ است.

ولایتی عنوان کرد: از ابتدایی که من توفیق خدمت‌گذاری در این دانشگاه را پیدا کردم، اعلام کردم باید بودجه پژوهش افزایش پیدا کند و این رقم خوشبختانه از ۶۰۰ به هزار میلیارد افزایش یافت که بخشی از این بودجه به جذب نخبگان اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم فرار مغزها را نداشته باشیم باید به این امر اهتمام جدی داشته باشیم و زمینه‌ها را برای فعالیت نخبگان آماده کنیم.ما وظیفه داریم از افرادی که در حوزه علم به درجات بالا می‌رسند و از خود ترقی نشان می‌دهند استقبال کنیم و اگر بتوانیم در رشته‌های دیگر نیز در مسابقات جهانی شرکت کنیم، قطعا دریغ نخواهیم کرد.

رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اظهار داشت: اینکه در این المیپیاد ۱۰ مورد در حوزه بزرگسالان و ۹ مورد در حوزه دانش‌آموزان مقام کسب‌ کرده‌ایم، مطمئنا رقم بالایی است. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی همچون دانشگاه‌های دولتی توانست درجات خوبی به دست آورد.

وی تاکید کرد: که هیچ واحدی از دانشگاه آزاد نباید تعطیل شود بلکه اگر مشکلی وجود دارد، باید آن موارد برطرف شود. همچنین سعی می‌کنیم سهم جدی در اقتصاد دانش‌بنیان و شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، چون این تنها راه حفظ استقلال و پیشرفت کشور است.

ولایتی گفت: همانطور که قبلا هم اعلام کرده‌ایم، برای جذب نخبگان بودجه‌ای را اختصاص داده‌ایم و خواهیم داد تا کسانی که با استعداد ویژه و آینده درخشانی دارند، ابتدا در دانشگاه آزاد و سپس در سایر دانشگاه‌ها بورس شوند.

www.phdphd.org

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه