کد خبر: 10447

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/15

آیین نامه بورسیه نخبگان دانشگاه آزاد

No votes yet. Please wait… به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد در مراسم استقبال از دانشجویان افتخارآفرین دانشگاه آزاد در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن در فرودگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: رتبه ایران در مسابقات سال گذشته چهارم بود و امسال خوشبختانه در جایگاه […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد در مراسم استقبال از دانشجویان افتخارآفرین دانشگاه آزاد در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن در فرودگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: رتبه ایران در مسابقات سال گذشته چهارم بود و امسال خوشبختانه در جایگاه دوم قرار گرفته‌ایم. 

وی افزود: این موضوع نشان‌ می دهد که ما در یک جا متوقف نشده‌ایم، بلکه هر سال بهتر از سال قبل ظاهر شده‌ایم و در سال‌های آینده نیز رتبه بهتری در مسابقات به دست خواهیم آورد.این مسابقات در حقیقت یک جام جهانی با موضوع ربوکاپ است.

ولایتی عنوان کرد: از ابتدایی که من توفیق خدمت‌گذاری در این دانشگاه را پیدا کردم، اعلام کردم باید بودجه پژوهش افزایش پیدا کند و این رقم خوشبختانه از ۶۰۰ به هزار میلیارد افزایش یافت که بخشی از این بودجه به جذب نخبگان اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم فرار مغزها را نداشته باشیم باید به این امر اهتمام جدی داشته باشیم و زمینه‌ها را برای فعالیت نخبگان آماده کنیم.ما وظیفه داریم از افرادی که در حوزه علم به درجات بالا می‌رسند و از خود ترقی نشان می‌دهند استقبال کنیم و اگر بتوانیم در رشته‌های دیگر نیز در مسابقات جهانی شرکت کنیم، قطعا دریغ نخواهیم کرد.

رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اظهار داشت: اینکه در این المیپیاد ۱۰ مورد در حوزه بزرگسالان و ۹ مورد در حوزه دانش‌آموزان مقام کسب‌ کرده‌ایم، مطمئنا رقم بالایی است. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی همچون دانشگاه‌های دولتی توانست درجات خوبی به دست آورد.

وی تاکید کرد: که هیچ واحدی از دانشگاه آزاد نباید تعطیل شود بلکه اگر مشکلی وجود دارد، باید آن موارد برطرف شود. همچنین سعی می‌کنیم سهم جدی در اقتصاد دانش‌بنیان و شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، چون این تنها راه حفظ استقلال و پیشرفت کشور است.

ولایتی گفت: همانطور که قبلا هم اعلام کرده‌ایم، برای جذب نخبگان بودجه‌ای را اختصاص داده‌ایم و خواهیم داد تا کسانی که با استعداد ویژه و آینده درخشانی دارند، ابتدا در دانشگاه آزاد و سپس در سایر دانشگاه‌ها بورس شوند.

www.phdphd.org

حتماً بخوانید   کارنامه آزمون زبان MHLE وزارت بهداشت دوره ۴۱

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.