کد خبر: 11706

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/12

ارائه تسهیلات جدید به اعضای هیات علمی وزارت علوم

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

ستاد امور رفاهی اعضای هیات علمی وزارت علوم، برای ارائه تسهیلات جدید به اعضای هیات علمی دانشگاه ها اخیرا، تفاهم نامه ای را با یکی از بانک ها امضاء کرد که مفاد این تفاهم نامه به قرار زیر است:

حساب‌های سپرده پشتیبان برای حساب‌های جاری غیردولتی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و حساب‌های حقوقی اساتید و کارکنان ایجاد شده و سود روزشمار به این حساب‌ها با نرخ مورد توافق پرداخت می شود.

همچنین، تسهیلات معادل ۱.۵ برابر مبلغ حساب‌های قرض‌الحسنه جاری (سالانه) دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با نرخ چهار درصد (مشروط بر اینکه مبلغ مذکور تا پایان مدت تسهیلات اعطایی نزد بانک حفظ شود) ارائه می شود.

تسهیلات جعاله برای رفع نیازهای اساسی خانوار حداکثر تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال به اعضای هیأت علمی و ۵۰۰ میلیون ریال به کارکنان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از محل رسوب حساب‌های جاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و کلیه حقوق‌بگیران آنها نزد بانک با نرخ ۱۲ درصد با بازپرداخت ۶۰ ماهه ارائه می شود.

براساس این تفاهم نامه، کارت‌ اعتباری برای اعضای هیأت علمی تا سقف اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۱۸ درصد) با معرفی و تضمین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اعتبارسنجی افراد معرفی شده توسط بانک صادر می شود.

همچنین به پروژه‌های خیرساز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های مستقر در مراکز علم و فناوری و مراکز رشد تسهیلات ارائه می شود.

بنا بر این گزارش، علاوه بر اعطای تسهیلات بندهای ۲ و ۳ که از محل اعتبارات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است، بانک تسهیلات متعارف دیگری را نیز در قالب اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، وام ۱۰۰ میلیونی مسکن اعضای هیأت علمی، خرید خودرو، کالا، تعمیر مسکن و رفع نیازهای اساسی خانوار را با رعایت سقف‌های مربوطه در چهارچوب مقررات و دستورالعمل‌های جاری بانک اعطا خواهد کرد.

براساس این تفاهم نامه، اعطای تسهیلات به اساتید و کارکنان معرفی شده در جهت ضوابط و مقررات و با دریافت گواهی کسر از حقوق و ضمانت دو تن از همکاران شاغل متقاضی امکان‌پذیر خواهد بود.

دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری بازپرداخت بدهی تسهیلات اعطایی به اساتید و کارکنان، اعم از سود و خسارت تمام هزینه‌های مرتبط با آن را با اعلام بانک از محل مطالبات حقوق و مزایای کارکنان تعهد می کند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه