کد خبر: 9886

تاریخ انتشار: 25 تیر ، 1396

ارائه تسهیلات دانشگاه جامع علمی کاربردی برای دانشجویان فعال در حوزه مراکز رشد

No votes yet. Please wait… دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به حرکت دانشگاه در مسیر توسعه کیفی گفت: به دنبال تحقق این امر دانشگاه به مراکز علمی کاربردی که متقاضی ایجاد مرکز رشد باشند موافقت اصولی یکساله اعطا می کند و به دانشجویان فعال در این حوزه نیز تسهیلات ارائه […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به حرکت دانشگاه در مسیر توسعه کیفی گفت: به دنبال تحقق این امر دانشگاه به مراکز علمی کاربردی که متقاضی ایجاد مرکز رشد باشند موافقت اصولی یکساله اعطا می کند و به دانشجویان فعال در این حوزه نیز تسهیلات ارائه خواهد کرد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر امید در نشست روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان اصفهان با اشاره به کاهش داوطلبان در بخش آموزش عالی کشور عنوان کرد: برای سال تحصیلی 95-96 تعداد ۸۵۰ هزار ظرفیت دانشجو در مراکز این دانشگاه اعلام شد که تنها۱۷۰ هزار نفر از این ظرفیت دارای متقاضی بود.

وی افزود: با رعایت مأموریت گرایی و ارائه مجوز به رشته های مورد نیاز جامعه و جلب اطمینان مردم در وجود بازار کار وبه وجود اوردن این باور در مدیران نسبت به توان دانشگاه در تربیت نیروی کار متخصص و کار آمد مورد نیاز آنها می توانیم این دوران تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه، جمعیت دانشجویان مهارتی باید از ۲۰ به ۳۰ درصد افزایش پیدا کنند، گفت: در این راستا طرحی را ارائه کردیم مبنی بر اینکه دانشجویان علمی کاربردی در رشته های خاص مورد نیاز هر منطقه از تسهیلات کمک هزینه تحصیلی برخوردار شوند که متاسفانه پس از طی مراحل مختلف، این طرح در مرحله نهایی رد شد.

وی افزود : انشاءالله امسال نیز مجددا این طرح را در مجلس شورای اسلامی دنبال می‌کنیم و در این راه از رؤسای واحدهای استانی و مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در کل کشور تقاضا داریم نسبت به جلب حمایت نمایندگان محترم مجلس در استان و شهرستان خود اقدام کنند‌.

در قانون بودجه سال ۹۶ برای اولین بار موفق شدیم موافقت 200 میلیارد تومان تسهیلات دراز مدت برای تامین تجهیزات زیرساختی مراکز علمی کاربردی و 80 میلیون دلار برای خریدهای ارزی را از مجلس دریافت کنیم.

دکتر امید اظهار داشت: این دانشگاه 23 مرکز وابسته در کل کشور دارد که برخی از آنها مبنای وقفی دارند که بهتر است با اولویت بخش خصوصی، هیات امنایی برای اداره آنها تشکیل شود و این مراکز را اداره کنند همچنین با توجه به تصویب هیأت امناء در سال جاری تا 15 درصد می توان شهریه های مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی را افزایش داد که این افزایش برای رشته های فنی و مهندسی 15 درصد و در دیگر رشته ها 5 تا 10 درصد خواهد بود.

سامانه مشاوره تخصصی ازمون دکتریwww.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری

No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   ممنوعیت های تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.