کد خبر: 9289

تاریخ انتشار: 10 تیر ، 1396

استعداد تحصیلی چیست؟

Rating: 5.0. From 1 vote. Please wait…     استعداد تحصیلی یا GMAT آزمونی جهت سنجش “توانایی تجزیه و تحلیل، توانایی تصویرسازی ذهنی، سرعت عمل و تمرکز، قدرت و سرعت انتقال مفاهیم و هوش” داوطلب است. این آزمون بومی‌سازی شده‌ و ترکیبی از آزمون‌های بین‌المللی GMAT و GRE است که در کنکور مقطع دکتری به […]

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

 

استعداد تحصیلی یا GMAT آزمونی جهت سنجش “توانایی تجزیه و تحلیل، توانایی تصویرسازی ذهنی، سرعت عمل و تمرکز، قدرت و سرعت انتقال مفاهیم و هوش” داوطلب است. این آزمون بومی‌سازی شده‌ و ترکیبی از آزمون‌های بین‌المللی GMAT و GRE است که در کنکور مقطع دکتری به آزمون “استعداد تحصیلی” مشهور است.

1- قسمت درک مطلب: این بخش شامل دو متن مجزا است که به فارسی ارائه شده است و داوطلب باید دقیق هر متن، سوالات مربوط به آن متن را پاسخ دهد.

2- قسمت منطقی (استدلالی): سوالات این قسمت به این صورت است که ابتدا یک گزاره در حد یک پاراگراف مطرح می‌شود و داوطلب باید بر اساس برداشتی که از پاراگراف داشته است یکی از گزینه‌ها را انتخاب کند. در این قسمت مهارت مورد نیاز، شناخت انواع استدلال، چگونگی تضعیف یا تقویت یک استدلال، ایجاد فرضیه برای استدلال یا نتیجه‌گیری از آن می‌باشد. 

3- قسمت تحلیلی: در این بخش گزاره‌های ساده‌ای بیان می‌شود و باید بر اساس آن‌ها تحلیل درستی از مسئله را انجام داد.

4- قسمت کمیتی: این قسمت شامل سوالاتی است که به صورت عددی و پایه ریاضی هستند و تقریبا بخش سخت آزمون محسوب می‌شود.

5- قسمت تجسمی: در این بخش اشکالی داده می‌شود و بر اساس تغییراتی که در آن ایجاد می‌شود از داوطلب خواسته می‌شود که شکل نهایی را حدس بزند!این عنوان مختص گروه فنی است !

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
حتماً بخوانید   دومین کنفرانس ملی محاسبات نرم
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.