کد خبر: 22011

تاریخ بروزرسانی : 1396/10/25

اعلام جزئیات جذب اساتید دانشگاههای برتر

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گزارش پایگاه خبری phdphd درباره جذب اساتید دانشگاه های برتر، نمودار کلی پرونده های جذب اساتید ۱۳ دانشگاه برتر از یک شهریور ۹۲ تا تاریخ ۱۱ آذر ۹۶ مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس از سال ۹۲ تا ۱۱ آذر ۹۶ در مجموع ۵ هزار و ۶۳۰ پرونده جذب اساتید توسط دانشگاه های برتر ارائه شده که ۵ هزار و ۵۹۹ پرونده توسط مرکز جذب اساتید وزارت علوم در اولویت قرار گرفته و درمورد جذب اساتید دانشگاه های برتر تنها ۳۱ پرونده در اولویت قرار نگرفته است در این بین گروه هایی با کمترین متقاضی جذب هیات علمی وجود دارند که میتوانید برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آمار پرونده های جذب اساتید ۱۳ دانشگاه برتر در بازه زمانی چهار ساله اعلام شد، دانشگاه تهران بیشترین و دانشگاه صنعتی شریف کمترین تعداد جذب اساتید را به خود اختصاص دادند.

در حالی که چندی پیش رئیس مرکز جذب وزارت علوم در مورد استقلال خواهی در جذب اعضای هیأت علمی توسط دانشگاه های برتر توضیحاتی داد و گفت: وزارت علوم نمی تواند در روند جذب استاد دخالت نداشته باشد…(برای مطالعه بیشتر درباره استقلال دانشگاه ها در زمینه جذب استاد کلیک کنید.)

نکته :

بیشترین تعداد جذب اساتید بین دانشگاه های برتر، طی سال های ۹۲ الی ۹۶ مربوط به دانشگاه تهران با ۹۳۰ پرونده و کمترین تعداد نیز مربوط به دانشگاه صعنتی شریف با ۱۸۱ پرونده است.

همچنین آمار پرونده هایی که در اولویت قرار نگرفتند نیز دانشگاه تهران با ۱۰ پرونده و دانشگاه علامه با ۶ پرونده بیشترین میزان این بخش را دارد. اما در مقابل دانشگاه های اصفهان، امیرکبیر و تربیت مدرس مراکزی هستند که تمامی پرونده های جذب هیات علمی آنان در اولویت قرار گرفته است.

اعلام جزئیات جذب اساتید دانشگاه های برتر

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه