کد خبر: 12307

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/10

اعلام زمان برگزاری کنکور سال 1397

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گفته رییس سازمان سنجش در مورد زمان برگزاری آزمون سراسری سال 97 امسال به دلیل یکی بودن کنکور و ماه رمضان آزمون در اواسط تیرماه برگزار شد اما در سال اینده کنکور اوایل تیر برگزار می گردد.

دکتر خدایی در زمینه تاثیر نتایج امتحانات نهایی در سابقه تحصیلی متقاضیان کنکور گفت : تاثیر سوابق تحصیلی نمرات امتحانات نهایی ملاک ارزیابی ما است. و چون مقطع پیش دانشگاهی یک سال اینده نیز پابرجاست سال اتی نیز نمرات این گروه از دانش آموزان تاثیر خواهد داشت . اما قطعی بودن یا مثبت بودن تاثیر سابقه تحصیلی در کنکور سراسری ، شهریور اعلام می گردد .
همچنین در زمینه کدرشته های دانشگاه آزاد اعلام کرد : از سال 93 ازاد و سراسری به صورت مشترک برگزار می شود و انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جدا توسط این دانشگاه صورت می پذیرد. دانشگاه ازاد به صورت غیر رسمی به سازمان سنجش اعلام کرده است که انتخاب رشته قبول شدگان دانشگاه آزاد در کنکور سراسری هفته آخر مردادماه آغاز می گردد.

ملاک عمل سازمان سنجش درمورد رشته های دانشگاه آزاد ، رشته های مندرج در سایت وزارت علوم می باشد. و اکنون 85 درصد ظرفیت پذیرش در آموزش عالی بدون آزمون است .

در کنکور سال 96 در رشته های با آزمون و بدون آزمون 744 هزار و 418 نفر شرکت کردند. که از این تعداد  187  هزار و 731 نفر در رشته های با آزمون و 556 هزار و 687 نفر برای بدون ازمون در نظر گرفته شده است.

کارنامه نهایی انتخاب رشته کنندگان آزمون سراسری ، در دهه سوم شهریور ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد .

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه