کد خبر: 15450

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/05

افزایش تعداد دانشجویان مشمول وام ازدواج

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی بخشنامه‌ای به روسا و معاون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور تقویم زمانی پرداخت تسهیلات رفاهی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ را اعلام کرد.
بر اساس این بخشنامه، وام ویژه دکتری فقط به دانشجویان دوره دکتری روزانه، غیرشاغل و غیربورسیه دانشگاه های دولتی اعطا می شود.
وام عتبات به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد پرداخت می شود و برای دانشجویان مجرد مبلغ ۱۰ میلیون ریال و دانشجویان متأهل ۱۵ میلیون ریال تعیین شده است.
پرداخت وام ازدواج علاوه بر دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی به دانشجویان نوبت دوم فرزندان شهید و جانبازان بالای ۵۰ درصد و آزادگان دانشگاه های دولتی که در حین تحصیل تأهل اختیار کنند،  بلامانع است.
دانشجویان متأهل مقطع کارشناسی در صورت کسب معدل کل حداقل ۱۶ و دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در صورت کسب معدل کل حداقل ۱۷.۵ تا سقف ۱.۵ برابر سقف مصوب، از وام ودیعه مسکن متأهلی بهره مند می شوند.
تأیید و ارسال لیست وام های نیمه متمرکز (ضروری، ودیعه مسکن، استعداد درخشان و حج و عتبات) از روز ۲۰ تا انتهای همان ماه طی یک لیست امکانپذیر خواهد بود.

جدول زمان بندی پرداخت تسهیلات نیمسال اول ۹۷-۹۶

ردیف نوع وام تاریخ فعال شدن سامانه (ثبت تقاضای وام) تاریخ بسته شدن سامانه زمان تأیید معاونت
۱ وام ویژه دکتری (جامانده های سه ماهه بهار و تابستان در سال ۹۶) یک مهر ۹۶ ۱۲ مهر ۹۶ نکته: چنانچه تأیید و ارسال لیست وام مذکور به صندوق رفاه تا قبل از تاریخ ۱۲ مهر ۹۶  انجام شود، در صورت صحت مدارک و مستندات تا پایان بهمن ماه به حساب دانشجویان واریز می شود.
۲ وام تحصیلی ۱۵ مهر ۹۶ ۲۴ آبان ۹۶ نکته: چنانچه تأیید و ارسال لیست  وام مذکور به صندوق رفاه تا قبل از تاریخ ۲۴ آبان ۹۶  انجام شود، در صورت صحت مدارک و مستندات تا پایان بهمن ماه به حساب دانشجویان واریز می گردد (دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نمی توانند از این وام استفاده کنند.
۳ وام شهریه ۱۵ مهر ۹۶ ۲۴ آبان ۹۶ نکته: چنانچه تأیید و ارسال لیست وام مذکور به صندوق رفاه تا قبل از تاریخ ۲۴ آبان ۹۶  انجام شود، در صورت صحت مدارک و مستندات تا پایان بهمن ماه به حساب دانشجویان واریز می گردد. (دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نمی توانند از این وام استفاده کنند.)
۴ سایر وامها و وام ویژه دکتری یک مهر ۹۶ تا تاریخ ۲۰ هرماه نکته: چنانچه تأیید و ارسال لیست وام مذکور به صندوق رفاه در زمان تعیین شده انجام شود، در صورت صحت مدارک و مستندات حداکثر دو ماه پس از تأیید معاونت به حساب دانشجویان واریز می شود.
۵ وام بنیاد علوی ۱۵ مهر ۹۶ ۲۴ آبان ۹۶ تأیید و ارسال لیست وام بنیاد علوی به دانشجویان روزانه و شبانه دانشگاه های دولتی، آموزشکده ها و دانشگاه های پیام نور در زمان تعیین شده (مجرد ۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال و متأهل ۸.۰۰۰.۰۰۰ریال)

نحوه توزیع اعتبارات
اعتبارات به صورت یک مرحله در هر نیمسال تحصیلی توزیع می شود و افزایش اعتبار امکانپذیر نیست. ۲ اعتبارات وام تحصیلی و شهریه به صورت تخصیصی در سیستم اتوماسیون قابل مشاهده است. اعتبارات سایر وامها به صورت متمرکز تخصیص داده خواهد شد.
حداکثر تعداد لیست برای وام
وام ویژه دکتری حداکثر ۲ لیست (یک لیست وام ویژه دکتری نوع یک و یک لیست وام ویژه دکتری نوع دو)،   وام تحصیلی حداکثر ۴ لیست (۳ لیست ترم عادی و یک لیست ترم اضافه)، وام شهریه حداکثر ۳ لیست (۲ لیست ترم عادی و یک لیست ترم اضافه)، سایر وامها حداکثر ۲ لیست در هر ماه (یک لیست ترم عادی و یک لیست ترم اضافه).
از کارشناسان دانشگاه ها تقاضا می شود، بستن لیست را به روزهای آخر فرصت مجاز موکول نکنند، حتی الامکان در روزهای آغازین بازه زمانی نسبت به ثبت تقاضاها و تأیید معاونت دانشجویی اقدام کنند، صندوق رفاه بتواند با برنامه ریزی نسبت به پرداخت وام‌ها تا پایان سال ۹۶ اقدام کنند.

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه