کد خبر: 22022

تاریخ بروزرسانی : 1396/10/13

افزایش ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع دکتری

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گزارش پایگاه خبری phdphd، سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی دکتر امیررضا شاهانی با بیان اینکه بعد از انقلاب فرهنگی شاهد رشد کمی فوق العاده‌ای در حوزه آموزش عالی بودیم، گفت: در سال ۶۱ دانشگاه آزاد اسلامی با هدف جلوگیری از خروج علاقه‌مندان به تحصیلات دانشگاهی از کشور و پاسخگویی به نیاز علمی و دانشگاهی کشور تأسیس شد.

دکتر امیررضا شاهانی با طرح این سوال که «هدف از ایجاد دانشگاه چیست و دانشگاه از دیدگاه مسئولین کشور دارای چه کارکردهایی است؟» اظهار کرد: این سوالات اساسی و کلیدی است که باید به آن پاسخ درست و منطقی داد.

افزایش ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع دکتری

افزایش ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع دکتری

شاهانی از بیکاری ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل مقطع دکتری در کشور خبر داد و اعلام نمود: مسئولان سابق دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته ۴۵ هزار ظرفیت دکتری اعلام کرده بود که از این تعداد ۲۹ هزار دانشجو در مقطع دکتری پذیرفته شدند، این در حالی است که در سال ۹۱ ظرفیت پذیرش مقطع دکتری تنها سه هزار دانشجو بوده و همین امسال ظرفیت کل دانشگاه‌های دولتی ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر است.

 

برای مطالعه وضعیت بیکاری در رشته های گوناگون کلیک کنید.

 

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته با چه منطقی ۴۵ هزار دانشجو در یک سال پذیرش داشته است؟ به طوری که خیلی از واحدهای دانشگاهی ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری را هم ندارند.

 

برای مطالعه دلایل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی کلیک کنید.

 

دکتر شاهانی با اشاره به اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نقش خود را در زمینه پذیرش دانشجو به خوبی ایفا نکرده است، گفت: در سال جاری (سال ۹۶) ظرفیت پذیرش دکتری را به ۹ هزار و ۸۰۰ دانشجو رساندیم که ۹ هزار دانشجو پذیرش داشتیم.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :2

 • بهاره گلواره

  تاریخ : 13 - دی - 1396

  ممنون از سابت خوبتون

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...

  پاسخ

  • admin

   تاریخ : 14 - دی - 1396

   سپاس از بذل توجه شما بزرگوار

   No votes yet.
   Please wait...

   پاسخ

ارسال دیدگاه