کد خبر: 9767

تاریخ بروزرسانی : 1396/04/21

انتقاد از استانی شدن برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات با انتقاد از استانی شدن روند برگزاری مصاحبه های دکتری سال 96 دانشگاه آزاد، تاکید کرد: این روند بر رویه مصاحبه های دکتری اثر منفی گذاشته و باعث سردرگمی داوطلبان شده است.

وی گفت: امید است روند فعلی برگزاری جلسات مصاحبه بیشتر از گذشته مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد، زیرا فارغ از بحث افزایش هزینه ها، نهایتا به دلیل انتخاب روش نامناسب روند اجرای مصاحبه ها، متاسفانه نتایج منفی نیز برای دانشگاه و داوطلب در برخواهد داشت.

رئیس واحد علوم و تحقیقات خاطرنشان کرد: سالهای گذشته مصاحبه های دکتری به صورت متمرکز در تهران برگزار می شد اما امسال برای اولین بار این مصاحبه ها، استانی و غیرمتمرکز در حال برگزاری است.

عباپسور با بیان اینکه در حال حاضر رقابت واحد علوم و تحقیقات با بسیاری از دانشگاه های دولتی تنگاتنگ است، افزود: روش غیرمتمرکز برگزاری جلسات مصاحبه دکتری که از سوی وزارت علوم اتخاذ شده روشی غیرقابل قبول است. این روند نیز به دانشگاه آزاد که متکی به شهریه دانشجویان است و به منافع دانشجویان متقاضی تحصیلات تکمیلی لطمه می زند.

وی گفت: با توجه به آغاز شدن مصاحبه های دکتری، متاسفانه هنوز از برگزاری جلساتی برای حذف و اضافه رشته های دانشگاهی از سوی مسئولان وزارت علوم خبردار می شویم که این روند درست نبوده و به استانداردهای آموزش عالی کشور خدشه وارد می کند.

سامانه مشاوره تخصصی ازمون دکتریwww.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه