کد خبر: 9236

تاریخ بروزرسانی : 1396/04/07

اولویت راهبردی دانشگاه ازاد ایلام تاسیس شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناوری

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق اعلام رئیس دانشگاه آزاد استان ایلام تاکید بر اقتصاد مقاومتی، توسعه شرکت های دانش بنیان و آماده کردن زیرساخت های لازم برای اجرای منویات رهبری مثل سال های قبل از مهمترین برنامه های دانشگاه آزاد می باشد.

حرکت به سمت ایجاد شرکت های دانش بنیان یک سیاست انکارناپذیر و راهبردی است که باید تمام واحدهای دانشگاهی استان ایلام در این مسیر گام بردارند.

ایشان اضافه کرد با توجه به کاهش تعداد دانشجویان در استان ایلام و تعدد مراکز آموزش عالی اولویت راهبردی واحدهای دانشگاهی استان ایلام ایجاد شرکت های دانش بنیان برای تولید علم و تبدیل آن به ثروت و درآمدزایی غیر شهریه ای است بر این اساس انتظار می رود تا پایان سال جاری هر واحد دانشگاهی استان ایلام یک شرکت دانش بنیان و چندین واحد فناور تاسیس نماید.

البته هنوز زیرساخت های لازم در استان ایلام برای تاسیس شرکت های دانش بنیان فراهم نشده اما در چند سال گذشته و با تلاش مسئولان استان در دولت تدبیر و امید اقدمات موثری در راستای ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه استان و ایجاد شرکت های فن آور صورت گرفته است که باید این ظرفیت ها در سال جاری به فعلیت برسد.

با توجه به محدود بودن منابع مالی دانشگاه و کاهش تعداد دانشجویان بایستی بحث اقتصاد مقاومتی ، انضباط مالی و کاری و صرفه جوی و استفاده بهینه از امکانات موجود در دستور کار مسئولان واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام قرار گیرد.

سامانه مشاوره تخصصی ازمون دکتری www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه