کد خبر: 16126

تاریخ انتشار: 21 مهر ، 1396

اولویت های پژوهشی آموزش و پرورش در سال 96

Rating: 5.0. From 1 vote. Please wait… طبق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت پژوهش و فناوری تولید علم، فقط انتقال علم نیست؛ نوآوری علمی در درجه اوّلِ اهمیت است. این را من از این جهت می‏گویم که باید یک فرهنگ بشود. این نو اندیشی، فقط مخصوص اساتید نیست؛ مخاطب آن، دانشجویان و کلّ محیط […]

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت پژوهش و فناوری تولید علم، فقط انتقال علم نیست؛ نوآوری علمی در درجه اوّلِ اهمیت است. این را من از این جهت می‏گویم که باید یک فرهنگ بشود. این نو اندیشی، فقط مخصوص اساتید نیست؛ مخاطب آن، دانشجویان و کلّ محیط علمی هم است. البته برای نوآوری علمی – که در فرهنگ معارف اسلامی از آن به اجتهاد تعبیر می‏شود – دو چیز برای دانشجويان كارشناسي ارشد و دكترا لازم است: یکی قدرت علمی و دیگری جرأت علمی. البته قدرت علمی چیز مهمی است. هوش وافر، ذخیره علمی لازم و مجاهدت فراوان برای فراگیری، از عواملی است که برای به دست آمدن قدرت علمی، لازم است؛ اما این کافی نیست. ای بسا کسانی که از قدرت علمی هم برخوردارند، اما ذخیره انباشته علمی آنها هیچ جا کاربُرد ندارد؛ کاروان علم را جلو نمی‏برد و یک ملت را از لحاظ علمی به اعتلاء نمی‏رساند. بنابراین جرأت علمی لازم است…. اگر بخواهید از لحاظ علمی پیش بروید، باید جرأت نوآوری داشته باشید. استاد و دانشجو باید از قید و زنجیره جزمیگری تعریفهای علمی القاء شده و دائمی دانستن آنها خلاص شوند.

در این راستا وزارت آموزش و پرورش اولویت های پژوهشی خود را در کلیه رشته ها ویژه دانشجويان كارشناسي ارشد و دكترا اعلام کرده است برای دریافت لیست عناوین وزارت آموزش و پرورش پژوهشی کلیک کنید.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
حتماً بخوانید   اطلاعات تکمیلی درباره اولويت ها و طرح های پژوهشي
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.