کد خبر: 15857

تاریخ انتشار: 12 مهر ، 1396

بازارکار و اینده شغلی رشته ژئوفیزیک

No votes yet. Please wait…     درواقع ژئوفیزیك یك علم چندرشته‌ای است كه با بكارگیری دانش و تكنیك‌های فیزیك، ریاضی، زمین‌شناسی و كامپیوتر به مطالعه نیروها و فرآیندهای فیزیكی كه در گذشته و حال در حال تغییر سیاره ما بوده‌اند می‌پردازد. بعنوان مثال درك ماهیت زلزله‌‌ و حركت و تغییر شكل قاره‌ها از مسائل مهمی هستند […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

 

درواقع ژئوفیزیك یك علم چندرشته‌ای است كه با بكارگیری دانش و تكنیك‌های فیزیك، ریاضی، زمین‌شناسی و كامپیوتر به مطالعه نیروها و فرآیندهای فیزیكی كه در گذشته و حال در حال تغییر سیاره ما بوده‌اند می‌پردازد. بعنوان مثال درك ماهیت زلزله‌‌ و حركت و تغییر شكل قاره‌ها از مسائل مهمی هستند كه همواره ذهن ژئوفیزیكدانان را به خود مشغول كرده‌اند.امروزه‏ این‏ علم‏ با بهره‏گیری‏ از دیگر علوم‏ پایه‏، دانشی‏ است‏ با کاربردهای‏ فراوان‏ که به شاخه‏های‏ متعددی‏ تقسیم‏ می‏شود. وظیفه اصلی‏ علم‏ ژئوفیزیک‏، مطالعه فرایندهای‏ فیزیکی‏ است‏ که‏ در سیاره زمین‏ و منظومه شمسی‏ رخ‏ می‏دهد. شناخت‏ پدیده‏های‏ مرتبط‏ با تحول‏ زمین‏ جامد، جو و اقیانوس‌ها برای‏ تامین‏ نیازهای اساسی‏ زندگی‏ انسان‏ ضروری‏  است.

فارغ التحصیلان رشته ژئوفیزیک می توانند در موسسات آموزش عالی یا سازمانهای مختلف نظیر(وزارتخانه : نفت، نیرو، معادن، و فلزات، جهاد سازندگی) و شرکتهای خدماتی مهندسین مشاور فعالیت نبوده و قادر به انجام امور زیر می باشند:

-1 تدریس دروس ژئوفیزیک پس از کسب تجربه لازم

-2ادامه تحصیل در سطوح بالاتر

-3انجام پژوهشهای ژئوفیزیکی، تهیه و تدوین گزارش و ارائه مقاله علمی

-4استفاده از دستگاهها، انجام عملیات ژئوفیزیکی، تحلیل و تفسیر داده ها

-5سرپرستی، هدایت و برنامه ریزی گروههای عملیاتی ژئوفیزیکی

www.phdphd.org

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   در مورد کلیات جامع رشته شهرسازی بیشتر بدانیم
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.