کد خبر: 16645

تاریخ انتشار: 2 آبان ، 1396

بازار کار و آینده شغلی رشته سنجش و اندازه گیری

Rating: 4.5. From 2 votes. Please wait…     رشته سنجش و اندازه گیری به بیان ساده به کاربرد آمار و سنجش و اندازه گیری در تحقیقات روانشناسی و آموزشی می پردازد. به بیان جامع تر، این رشته ارزیابی، ارزشیابی، سنجش و اندازه گیری صفات، ویژگی ها و خصوصیات انسانی با استفاده از ابزارهای مختلف و […]

Rating: 4.5. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

 

رشته سنجش و اندازه گیری به بیان ساده به کاربرد آمار و سنجش و اندازه گیری در تحقیقات روانشناسی و آموزشی می پردازد. به بیان جامع تر، این رشته ارزیابی، ارزشیابی، سنجش و اندازه گیری صفات، ویژگی ها و خصوصیات انسانی با استفاده از ابزارهای مختلف و متفاوت و با گستره ای از روش های کیفی محض تا کمی محض را بر عهده دارد تا از این طریق از افراد در موقعیتهای مختلف شغلی و همچنین آموزش و پرورش استفاده کند.

متخصصین این رشته توانایی ارزیابی اطلاعات سیستمهای آموزشی، پروسه ها و اطلاعات خروجی این سیستمها را دارا می باشند.در حال حاضر در مفطع دکتری این رشته تدریس می شود(برای دیدن سرفصل های آزمون دکتری سنجش و اندازه گیری کلیک کنید)

بازار کار رشته سنجش و اندازه گیری

مشاغل زیر به طور مستقیم به رشته سنجش و اندازه گیری ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد : 
  • مشاور
  • مشاور شغلی
  • استاد دانشگاه
  • پژوهشگر
  • روانشناس

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 4.5. From 2 votes.
Please wait...
حتماً بخوانید   آینده شغلی فارغ‌التحصیلان دکتری چیست ؟
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.