کد خبر: 16394

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/29

بازار کار و آینده شغلی رشته گردشگری

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

 

 

جهانگردی و گردشگری از دیرباز در ایران رونق داشته و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم ، آمد و شد خاورشناسان ، وجود کاروانسراها، چاپارخانه‌های قدیمی و راه‌های ارتباطی گسترده دلیل این مدعاست.

در دوره‌های متفاوت و در حکومت‌های مختلف از جمله هخامنشیان، سلوکیان و … به این مسئله بر اساس شرایط گوناگون توجه شده است.
در زمان صفویه یکی از درخشان‌ترین دوران سیاحت در ایران رقم خورد که مهمترین عوامل آن توسعه، افزایش امنیت، راه‌های ارتباطی مناسب و تاسیسات متعددی بوده که در این دوره در ایران ایجاد شده است.

بازار کار و آینده شغلی رشته گردشگری:

از نظر بازار کار دولتی، وضعیت چندان مناسب نیست. تنها سازمان مستقیم جذب کننده نیرو گردشگری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌باشد، که به علت محدودیت‌های مختلف، در این سال‌ها، چندان علاقه‌ای به جذب نیروهای دانشگاهی نشان نداده است. بنابراین تصور دانشجو مبنی بر اینکه با تحصیل در این رشته می‌تواند در این سازمان مشغول به کار شود، تصور نزدیک به واقعیتی نیست. در میان سازمان‌های غیر مستقیم، شهرداری و استانداری‌ها می‌تواند انتخاب مناسبی برای اشتغال باشد (البته منوط به اینکه نیاز به نیرو متخصص گردشگری داشته باشند).

اما به واسطه ماهیت خدماتی این رشته، در بازار کار آزاد موقعیت‌های زیادی می‌توان جستجو کرد. اشتغال در آزانس‌های مسافرتی و هوایی، هتل‌ها و مراکز اقامتی و مراکز گردشگری از آن جمله است.(برای دیدن سرفصل های ازمون دکتری گردشگری کلیک کنید)

فهرست کامل بازار کار رشته‌های گردشگری را در زیر می توانید مشاهده نمایید:

مراکز اقامتی (هتل‌، متل، …)
آزانس‌های گردشگری
دانشگاه‌ها (مدرس و پزوهشگر)
سازمان‌های دولتی (سازمان میراث، شهرداری ها و استانداری ها)
راهنمای انواع تورها
مراکز تفریحی و گردشگری کشور

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه