کد خبر: 16650

تاریخ انتشار: 2 آبان ، 1396

بازار کار و اینده شغلی رشته فیزیولوژی ورزشی

Rating: 5.0. From 1 vote. Please wait…     سلول ها و بافت های بدن موجودات زنده با یکدیگر در ارتباط هستند. فعالیت های بدنی در هنگام ورزش روی این ارتباط اثر می گذارد. این اثر در شرایط زمانی، مکانی، محیطی، سنی، جنسی و نژادی تغییر می کند که این مباحث در حوزه فیزیولوژی ورزشی […]

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

 

سلول ها و بافت های بدن موجودات زنده با یکدیگر در ارتباط هستند. فعالیت های بدنی در هنگام ورزش روی این ارتباط اثر می گذارد. این اثر در شرایط زمانی، مکانی، محیطی، سنی، جنسی و نژادی تغییر می کند که این مباحث در حوزه فیزیولوژی ورزشی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.(برای مطالعه سرفصل های درس فیزیولوژی ورزشی و بیوشیمی وتغذیه ورزشی کلیک کنید)

به عبارت دیگر، فیزیولوژی ورزشی تعامل بین فعالیت های ورزشی، فعالیت های بدنی و پاسخ فیزیولوژیک بدن به آن ها را مورد بررسی قرار می دهد و می کوشد تا با تربیت نیروی انسانی متخصص، نیازهای آموزشی، پژوهشی، اجرایی و برنامه ریزی را در این حوزه مرتفع نماید.درحال حاضر این رشته در مقطع دکتری تدریس می شود( برای دیدن سرفصل های ازمون دکتری فیزیولوژی ورزشی کلیک کنید) و آزمون دکتری و دانشگاه آزاد دکتری هرساله کنکور برگزار میکنند.

 

آینده شغلی و بازارکار فیزیولوژی ورزشی

مشاغل زیر به طور مستقیم با رشته فیزیولوژی ورزشی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد : 

  • معلم
  • مربی ورزش
  • استاد دانشگاه
  • پژوهشگر

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
حتماً بخوانید   ممنوعیت شرکت در آزمون دکتری97 برای قبول شدگان
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.