کد خبر: 10025

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/11

بالاترین جذب بورسیه خارج از کشور در رشته پژوهش هنر

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

بورسیه تحصیلی کمک مالی است که دانشگاه ها به دانشجویان مستعد اعطا می‌کنند. به دریافت‌کننده بورس تحصیلی «بورسیه» می‌گویند.این شرایط برای مقاطع ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است.

طبق دستورالعمل اداره کل بورس وزارت علوم فارغ التحصیلان اول تا سوم ارشد، دانشجویان نمونه کشوری در مقطع ارشد،با تأیید معاونت دانشجویی وزارت علوم و داشتن شرایطی مانند کتاب تألیفی و یا ترجمه شده ، داشتن یک مقاله چاپ شده در مجله‌های علمی-پژوهشی داخل یا خارج از کشور، داشتن گواهی مجری بودن در انجام طرح‌های تحقیقاتی کاربردی پایان‌یافته مورد نیاز کشور واختراعات ثبت شده در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی،برندگان اول تا سوم جشنواره‌های خوازمی، فارابی و رازی، میتوانند در فراخوان بورس تحصیل خارج از ایران ثبت‌نام کنند.

امسال طبق تصویب ظرفیت بورس اعزام به خارج کشور ۱۶۴ نفر در نظر گرفته شده که رشته پژوهش هنر با ۲۱ کدرشته‌محل، بیشترین میزان بورس را به خود اختصاص داده است.

متقاضیان بورس خارج از کشور باید علاوه بر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی درج شده در دفترچه های راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و همچنین به دست اوردن حد نصاب نمره مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی، واجد شرایط و ضوابط اختصاصی وزارتخانه و یا سازمان و یا ارگان بورس دهنده و یا مؤسسه آموزش عالی دارای شرایط خاص نیز باشند.

بالاترین ظرفیت بورس مربوط به دانشگاه تربیت مدرس با ۱۸ کدرشته، دانشگاه شیراز با ۱۵ کدرشته و پس از آن دانشگاه شهید چمران اهواز با ۱۳ کدرشته است. بیشترین ظرفیت مربوط به گروه فنی و مهندسی با ۵۷ کدرشته است.

رشته پژوهش هنر و گرایش های آن با ۲۱ کدرشته محل بالاترین میزان بورس اعزام به خارج از کشور را دارا است.

 www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه