کد خبر: 1789

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/27

برای موفقیت در آزمون دکتری باید تلاش کرد.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

اگر چه تعریف موفقیت در آزمون دکتری مفهومی درون‌ذهنی است، اما به نظر می‌رسد در بین افراد برجسته‌ی دنیا قالب مشترکی از معنای واقعی موفقیت وجود دارد. برای این افراد، این تعریف به ندرت به پول و ثروت محدود می‌شود.

هرچه فعالانه‌تر و عملی‌تر کار کنید، موفقیت را بیشتر احساس خواهید کرد.”

“تعریف شکست برای من معادل تلاش نکردن است، نه به‌دست نیاوردن نتیجه.”

“من قانع شده‌ام که تقریباً نیمی از آنچه افراد موفق را از افراد ناموفق جدا می‌کند، پشتکار است.”

“به‌ یاد داشته باشید: اگر خاص‌ترین ایده‌ها برای همه واضح بودند، افراد موفق وجود نمی‌داشت.

“من دوست دارم مشغول انجام کارهایی باشم که دنیا را عوض می‌کنند.”

گاهی پیش آمده که به موفقیت افرادی که در دکتری  قبول شده اند، غبطه خورده باشید؟یا در برنامه‌ریزی روزانه با مشکلاتی مواجه می‌شوید که شما را از اصل برنامه دور می‌کند؟ این نقش مؤثر «کنترل نکردن فکر» در زمان اجرای برنامه دکتری است که خودنمایی می‌کند. نگران نباشید، قطعاً این آخر کار نیست. اگر شما به این «باور» رسیده‌اید که زمان در موفقیت‌تان در آزمون دکتری نقش بسزایی دارد، قطعاً به جنبه‌های مثبت آن فکر خواهید کرد و خستگی و شکست در برنامه‌تان عمر کوتاهی خواهد داشت.(موفقیت در آزمون دکتری با انتخاب هوشمندانه یک هدف)

با تمرین «تسلط» بر برنامه‌ریزی روزانه‌تان ، سرنوشت چند ماه آینده و کنکور دکتری را به نفع خودتان رقم خواهید زد و متناسب با عملکردی که دارید از نتیجه‌ی کسب‌شده بهره‌مند و خرسند خواهید شد. برای ادامه برنامه ریزی برای آزمون دکتری تلاش کنید اما تلاشی نتیجه‌بخش. بین شنا کردن برای نجات یافتن و دست و پا زدن بیهوده، تفاوت زیادی وجود دارد. اهداف خود را وسعت دهید و هیچ گاه به یک پیروزی و موفقیت قناعت نکنید. پشتکار داشته و سخت‌کوش باشید.

  www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه