کد خبر: 17105

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/09

بهترین روش مطالعه برای کنکور دکترا

Rating: 4.7. From 3 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

برای رسیدن به موفقیت در آزمون دکتری باید قبل از هر چیز کنکوری درس خواندن را یاد بگیرید. این کار باعث میشود روند موفقیت شما در آزمون دکتری سریعتر گردد.

در کنکوری درس خواندن برای آزمون دکتری باید سوالات سال های قبل را مطالعه کنید با طراحان سوال اشنا شوید و منابع اصلی را برای مطالعه در اولویت قرار دهید.

برای به دست اوردن رتبه های مناسب جهت قبولی در آزمون دکتری در دانشگاه های روزانه حداقل نیاز به شش ماه مطالعه مداوم و مستمر می باشد. با این روش شما میتوانید پایه خود را برای آزمون دکتری تقویت کنید.

قبل از شروع مطالعه برای آزمون دکتری باید به چند نکته توجه نمایید:

  • مکان مطالعه
  • برنامه درسی آزمون دکتری
  • انتخاب بهترین روش مطالعه برای آزمون دکتری

کتابخانه بهترین مکان برای مطالعه آزمون دکتری است اگر دسترسی به کتابخانه وجود نداشت میتوانید مکان مطالعه خود را عاری از وسایل ارتباطی قرار دهیدتا تمرکز خود را افزایش دهید.(برای دانش بیشتر بهترین روش های افزایش تمرکز هنگام مطالعه را کلیک کنید)

داشتن برنامه درسی برای آزمون دکتری کلید موفقیت شما در کنکور دکتری است باید در این برنامه ریزی دروسی که باید مطالعه شود، زمانی که باید برای مطالعه آزمون دکتری اختصاص داد و چه زمانی باید شروع به تست زنی کرد را قرار داد.

روش مطالعه نیز اگر صحیح انتخاب شود باعث موفقیت در دکتری میشود. در ادامه بهترین روش مطالعه برای دکترا شرح داده می شود.(برای اطلاعات بیشتر بهترین روش های مطالعه کنکور دکتری کلیک کنید)

خلاصه نویسی

در این بخش متن خوانده شده و بعد از خواندن خلاصه ای از متن را که درک کرده اید یادداشت می نمایید این روش باعث درک بهتر متن و یادگیری عمیق مطلب می گردد.

نوشتن نکات مهم

در این روش متن خوانده می شود بعد از درک مطلب نکات کلیدی و مهم یادداشت برداری می شود این نکات کلیدی بیانگر موضوع متن می باشد  یعنی با دیدن کلمات کلیدی کل متن یاداوری می شود.

خط کشیدن نکات مهم

این روش هم روش مناسبی برای مطالعه آزمون دکتری است اما به شرطی که ذهن درگیر خط کشیدن نکات مهم نگردد. این روش کمک میکند زمانی که متن را دوباره مرور مینمایید فقط بخش هایی که مشخص شده را مرور کرده و زمان را مدیریت کنید.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 4.7. From 3 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه