کد خبر: 16697

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/09

بهترین زمان تست زدن در آزمون دکترا

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

 

برنامه درسی آزمون دکتری 97 و برنامه ریزی کنکور دکتری 97 برای موفقیت در آزمون دکتری بسیار حائز اهمیت است.داوطلبینی که بلافاصله بعد از مطالعه شروع به تست زنی می کنند متاسفانه باعث تنبل شدن حافظه بلند مدت و تقویت حافظه کوتاه مدت خود می شوند. در صورتی که در این شکی نیست که داشتن یک حافظه ی خوب بلند مدت ، یه برگ برنده برای داوطلبین دکتری 97 می باشد.

برای یادگیری هر درسی ( اختصاصی و عمومی ) باید حداقل ۵ و حداکثر 14 عدد سوال تشریحی کار کنید و این تنها راه تقویت حافظه ی بلند مدت داوطلبین است! حداقل باید ۲۴ ساعت بین خواندن مطلب و حل تست، فاصله باشد. در طی این ۲۴ ساعت شما این امکان رو به ذهن خود می دهید که  اطلاعات از قسمت ” حافظه ی کوتاه مدت ” به قسمت ” حافظه ی بلند مدت ” منتقل شود.(برای آشنایی با نکاتی برای بهبود یادگیری،حفظ کردن و افزایش سرعت مطالعه کلیک کنید)

البته اطلاع دارید که تست زنی در دروس حفظ کردنی و دروس حل کردنی با یکدیگر متفاوت است. دلیل آن نیز واضح است، هدف از تست زنی در دروس حفظ کردنی تثبیت و مرور درس است، در حالیکه در بسیاری از دروس حل کردنی، مادامی که تست حل نکرده باشید نمی توانید ادعا کنید که درس را کاملاً یاد گرفتید. که به اختصار در مورد بهترین زمان تست زدن توضیح داده می شود:

دروس حفظی

بعد از خواندن دروس حفظ کردنی ، واضح است که شما آن مطلب را به یاد خواهید آورد .اگر بلافاصله تست زدن را آغاز کنید، به یک توهم یاگیری دست می یابید، به همین دلیل با تست زنی چیزی بر دانش شما افزوده نخواهد شد. بهتر است در دروس حفظی، تست زنی در فاصله ۲ تا ۳ روز بعد از خواندن درس باشد.

دروس حل کردنی

کارشناسان برنامه ریزی کنکور دکتری 97 توصیه میکنند که در دروس حل کردنی بلافاصله بعد از خواندن درس روی سوالات تشریحی کار کنید و تا زمانی که به درس مسلّط نشده اید آن را ادامه دهید. زمانی که به تسلّط رسیدید، می توانید چند روز بین تست زنی مرحله بعدی فاصله بیندازید تا مطالب در حافظه بلند مدت شما ثبت شود. (برای آشنایی با راهکارهایی برای مبارزه با حس از یاد بردن مطالب در ازمون دکتری کلیک کنید)

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه