کد خبر: 11280

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/24

تدوین و اصلاح برنامه آموزشی دندانپزشکی در قطب ۹ آمایشی کشور

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

دکتر محمدرضا دارابی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر افزود: با تصویب این برنامه آموزشی در وزارت بهداشت، سرفصل های جدید آموزشی دندانپزشکی به دانشگاه های کشور ابلاغ می شود.

وی افزود: پس از اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه های بهداشت و درمان، این برنامه در حوزه آموزش نیز به اجرا در آمد و بر همین اساس کشور به ۱۰ کلان منطقه تقسیم شد که سه استان خراسان(رضوی، شمالی و جنوبی) قطب ۹ آمایشی کشور محسوب می شوند.

دارابی خاطر نشان کرد: علاوه بر موفقیت در زمینه اصلاح و تدوین برنامه اموزشی دندانپزشکی، دپارتمان علوم اعصاب در راستای توسعه و تعالی این علم، با همکاری یکی از دانشگاه های آلمان در دانشکده پزشکی راه اندازی شده است.

 دیگر ماموریت های اختصاصی این منطقه نیز با همکاری و مشارکت تمامی دانشگاه ها و دانشکده های منطقه در حال اجراست که در این زمینه به موفقیت هایی دست یافته ایم.

بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی دیگر از موفقیت های دست یافته در سال های اخیر  است که بر این اساس ۳۱ رشته تخصصی این دانشگاه در سایت EducationIran معرفی شده و دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه نخست تعداد بازدید کننده را به خود اختصاص داده است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه آموزشی، تاکنون ۲۰ دانشجوی تخصصی و ۲۰۰ دانشجو در رشته های کارشناسی ار کشورهای افغانستان، عراق، تاجیکستان، لبنان و سوریه پذیرش شده اند.

دارابی تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه را ۸۵۸ نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۰.۹ است که به طور تقریبی مناسب است. همچنین در این مدت ۲۶۰ عضو هیات علمی دانشگاه به رتبه های استادیار، دانشیار و استادی ارتقاء پیدا کرده اند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه