کد خبر: 12047

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/30

جایزه ملی زنان در علم الگویی درحوزه زنان برای کشورهای اسلامی

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده اعلام کرد : اولین دوره جایزه ملی زنان در علم می تواند الگویی برای کشورهای مسلمان در بخش زنان باشد.

ایشان افزود : به گفته مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی الگوی مناسبی برای کشورهای اسلامی است و در این زمینه باید تمام تلاش خود را بکنیم و برگزاری اولین دوره جایزه زنان در علم در جهت عملی شدن این فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی می باشد.

دکتر حجازی مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده ادامه داد : طرح برگزاری اولین دوره جایزه زنان در علم توسط بخش شورای سیاستگذاری زنان و خانواده وزارت علوم ارائه شد و به مرحله عملی رسید. این مراسم حاصل 3 سال برنامه ریزی و کار کارشناسی است.

هدف از این کار شناسایی، تشویق و حمایت از زنان پژوهشگر تاثیرگذار در پیشبرد علم و فناوری است و از شاخص های انتخاب برگزیدگان جایزه ملی زنان در علم می توان به تالیف کتاب و مقاله پژوهشی، داشتن طرح پژوهشی و اختراع و فعالیت در زمینه ترویج علم و فناوری اشاره نمود.

ایشان ادامه داد : امیدوار هستیم جایزه ملی زنان در علم مانند جوایز نوبل و فیلدز در یک ساختار غیر دولتی ادامه پیدا کرده و بنیاد مستقلی برای برگزاری آن تاسیس گردد.

در این مراسم بخشی تحت عنوان برگزیدگان جوان با نام جایزه مریم میرزاخانی نام گذاری شده است که این کار نشانه اهمیت انتخاب یک روند مشخص برای پژوهش و پژوهش هدفمند می باشد.

لازم به ذکر است اولین دوره جایزه زنان در علم در محل سالن قلم کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و از ۱۶ محقق برتر زن تجلیل به عمل امد.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه