کد خبر: 19911

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/19

جذب هیات علمی شدن هدف اکثر داوطلبین دکتری

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گزارش پایگاه خبری phdphd، دکتر فرهاد رهبر در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان افزود: متاسفانه اکنون وضعیت به گونه‌ای است که یک استاد به خودش زحمت نمی‌دهد که به شهرک‌های صنعتی و مراکز تولیدی برود و گرنت پژوهشی جذب کند چرا که استاد ما خیالش راحت است که دانشجو پشت در ایستاده است. در صورتی که در کشورهای دیگر یک محقق دانشگاهی با پشتوانه دانشگاه گرنت پژوهشی می‌گیرد و نیاز صنعت را برطرف می‌کند. استادان ما هم باید گرنت بیاورند اما باید ببینیم که اساتید تا چه حد خودشان را با این موضوع وفق داده‌اند.(برای کسب اطلاع از گرنت پژوهی (GRANT) یا وام بلاعوض چیست؟ کلیک کنید)

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اکثر استادان به نیت جذب در هیأت علمی وارد دوره دکتری شده‌اند و این یعنی آموزش برای آموزش شده است.

دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۲۰هزار فارغ التحصیل دکتری در کشور بیکار هستند، تصریح کرد: اگر از دانشجویان دکتری سوال کنیم چه تعداد از آنها می‌خواهند عضو هیات علمی شوند؟ می‌بینیم که بسیاری از آنها با این نیت به مقطع دکتری آمده‌اند که عضو هیات علمی شوند و این یعنی آموزش برای آموزش شده است. (جهت کسب اطلاع از اطلاعیه اعطای «گرنت پژوهشی آغاز» اعلام شد کلیک کنید)

وی در ادامه افزود: یکی از واحدهای دانشگاه ۱۵ سال است که ساختمانی ساخته، اما هنوز در آن را هم باز نکرده، با این حال بازهم می‌خواهد ساختمان بسازد چرا که می‌گویند پول آن را سازمان مرکزی می‌دهد. این در حالی است که سرانه کل کشور ۱۲ مترمربع است ولی در دانشگاه آزاد اسلامی این سرانه ۱۲٫۷ مترمربع است و تعداد دانشجویان ما هم در حال کاهش است.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه