کد خبر: 14065

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/21

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در نظام رتبه بندی جهانی تایمز ۲۰۱۸

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

روابط عمومی وزارت علوم اعلام کرد : دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از بین ۱۸ دانشگاه ایرانی رتبه اول را به دست اورد و دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیرطوسی، صنعتی شریف، تبریز، تهران و علوم پزشکی تهران در جایگاه دوم قرارگرفتند.

و دانشگاه های فردوسی مشهد، گیلان، اصفهان، شهیدبهشتی و شیراز در جایگاه سوم قرار گرفتند. این درحالی است که دانشگاه های الزهرا، بیرجند، یزد و زنجان در جایگاه بیش از ۱۰۰۰ قرار دارند.

نظام رتبه بندی THE از ۱۳ شاخص در ۵ گروه اصلی جهت ارزیابی جامع دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استفاده میکند. این شاخص‌ها در ۵ گروه کلی به صورت زیر دسته بندی شده اند که نمره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در هریک از این گروه ها از ۱۰۰ در پرانتز آورده شده است که شامل: Teaching محیط آموزشی با %۳۰ امتیاز از کل (۲۴.۸)،Research ابعاد، درآمد و اعتبار پژوهش با %۳۰ امتیاز از کل (۱۲.۲)، Citations نفوذ علمی از طریق برآورد تعداد ارجاعات با %۳۰ امتیاز از کل (۹۹.۱)،Industry income درآمدهای صنعتی، انتقال علم به صنعت با %۲.۵ امتیاز از کل (۵۶.۱) و International outlook چشم اندازه بین المللی، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و نوع تحقیقات با %۷.۵ امتیاز از کل (۱۵.۵) می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک https://www.timeshighereducation.com مراجعه نمایید.

www.phdphd.org

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه