کد خبر: 10492

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/15

دستوالعمل بکارگیری کادر آموزشی حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه ای

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

دستورالعمل بهره‌ گیری از خدمات آموزشی(پاره وقت) عضو حق التدریس نیروهای آزاد دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای اجرا از نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به دانشکده و آموزشکده های این دانشگاه ابلاغ شد.

این دستورالعمل به شرح  زیراست:

در صورت نیاز مبرم مراکز به بهره مندی از خدمات آموزشی عضو مدعو دارای مدرک کارشناسی رشته های فنی و حرفه ای در امور مربوط به تدریس دروس «کارگاهی و آزمایشگاهی» ضرورت دارد قبل از هر گونه بررسی نسبت به اخذ مجوز با نام متقاضی و نام درس یا دروس از معاونت آموزشی دانشگاه اقدام شود.

برای جذب این افراد باید کمیته ای تشکیل شود که ترکیب کمیته منتخب حق التدریس استخدامی اعضای هیأت علمی، از رییس استان به عنوان رییس کمیته،   معاون آموزشی استان به عنوان نائب رییس کمیته،   مدیرگروه آموزشی ذیربط به عنوان دبیر کمیته، یک نفر عضو هیأت علمی مرتبط با تخصص به انتخاب معاون آموزشی استان، و نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، تشکیل شده است.

بکارگیری کادر آموزشی بدون تأیید صلاحیت عمومی و علمی ممنوع و از تاریخ اجرای این دستورالعمل پرداخت حق التدریس بدون طی مراحل اعلام شده، امکان پذیر نمی باشد.

همچنین حق التدریسی که قرار است با دانشگاه فنی و حرفه ای همکاری کند باید، فرم تأیید صلاحیت علمی و عمومی را از کمیته و مراجع ذی‌صلاح اخذ نماید. ادامه همکاری در نیمسال دوم و بعد منوط به رضایت معاونت آموزشی مرکز محل تدریس از عضو مدعو که مبتنی بر داشتن نمره ارزشیابی قابل قبول در پایان هر نیمسال، خواهد بود. مشخصات عضو حق التدریس در سامانه آموزشی درج شده و برای وی کد تدریس اخذ می شود.

اگر عضو مدعو در طول نیمسال به دلایل مختلف نتواند در بعضی از ساعات در کلاس درس حاضر شود و کلاس جبرانی برگزار نکند، معادل آن ساعات از سقف پرداختی کسر و از ادامه همکاری وی در نیمسال بعد جلوگیری به عمل می آید. واضح است مرکز موظف است با اقدام به موقع نسبت به برگزاری کلاس های باقیمانده و جبرانی برای دانشجویان اقدام نماید.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه