کد خبر: 11678

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/12

دومین نشست مشاوران روسای دانشگاهها درامور زنان و خانواده

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم در دومین نشست مشاوران روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی درامور زنان و خانواده سند اهداف و وظایف مشاوران روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در امور زنان وخانواده تدوین گردید یعنی در حقیقت به فعالیت های این مشاوران در امور زنان وخانواده مشروعیت قانونی می بخشد و جایگاه آنان را ثابت می کند.

تا امروز در 33 دانشگاه و مرکز آموزش عالی کشور مشاوران این بخش منصوب شده اند و رفته رفته این تعداد افزایش می یابد و با این عمل جایگاه شان در ساختار دانشگاهها و مراکز آموزش عالی افزایش می یابد.

هدف از این برنامه یعنی وجود مشاوران روسای دانشگاهها در امور زنان و خانواده افزایش کیفیت زندگی زنان دانشگاهی است و به همین علت شورای سیاستگذاری امور زنان و خانواده در وزارت علوم تشکیل شده است.

از دستاوردهای شورای سیاستگذاری امور زنان و خانواده در وزارت علوم می توان به :

  • تدوین سند اهداف و وظایف مشاوران روسای دانشگاهها در امور زنان و خانواده در این موسسات
  • تشکیل شورای علمی حوزه ستادی کارکنان وزارت علوم
  • تدوین اهداف و وظایف برنامه های حوزه زنان و خانواده در سال ۱۳۹۶
  • اعطای اولین جایزه زنان در علم

اشاره کرد.اعضای شورای علمی کارکنان ستادی وزارت علوم از کارشناسان ستاد وزارت علوم هستند. و هدف از این ستاد شناسایی نیازهای کارکنان زن را در حوزه ستاد وزارت علوم و بهبود وضعیت انان است.

علاوه بر این موارد ایجاد یک هسته مطالعات حقوقی در امور زنان در دانشگاه علامه طباطبایی از دیگر برنامه های این وزارتخانه است.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه