کد خبر: 12503

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/03

راه اندازی دوره دکتری زبان شناسی شناختی در دانشگاه تربیت مدرس

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، ارسلان گلفام اعلام کرد : این دانشگاه در ۴ سال گذشته اقدام به درخواست مجوز برای راه اندازی رشته زبان شناسی شناختی کرد و با توجه به اینکه از سال ۸۲ پایان نامه های دکتری و کارشناسی ارشد در زمینه علوم شناختی در این دانشگاه تعریف و به انجام رسیده است می توان گفت دانشگاه تربیت مدرس دانشگاه پیشگام در زمینه علوم شناختی محسوب می شود و خوشبختانه با تصویب نهایی دفتر گسترش وزارت علوم، مجوز راه اندازی این رشته در مقطع دکتری  به دانشگاه تربیت مدرس داده شد.

گلفام ادامه داد: هدف از تاسیس این رشته ، تربیت محقق و متخصص در زمینه علوم شناختی زبان است به گونه ای که از طریق بازبینی و بازتعریف مدل های مختلف شناختی، ‌ به تحلیل زبان به عنوان قوایی زیستی- اجتماعی فرهنگی بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: این رشته علاوه بر بررسی ماهیت و چیستی زبان زمینه لازم را برای فهم و شناخت سایر قوا و کارکردهای شناختی آن در ابعاد نظری و کاربردی فراهم می آورد. دانش آموختگان این رشته قادر به نظریه پردازی، بازبینی و بازتعریف نظریه ها و مدل سازی در چارچوب کلان علوم شناختی زبان خواهند بود.

راه اندازی دوره دکتری رشته علوم شناختی – زبان شناسی در نشست بیست و هفتم اردیبهشت ۹۵ شورای دانشگاه به تصویب رسیده بود و قرار است دانشگاه از مهر ماه سال ۹۷ در این رشته دانشجو پذیرش کند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه