کد خبر: 12503

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/03

راه اندازی دوره دکتری زبان شناسی شناختی در دانشگاه تربیت مدرس

No votes yet. Please wait…   به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، ارسلان گلفام اعلام کرد : این دانشگاه در ۴ سال گذشته اقدام به درخواست مجوز برای راه اندازی رشته زبان شناسی شناختی کرد و با توجه به اینکه از سال ۸۲ پایان نامه های دکتری و کارشناسی ارشد در زمینه علوم شناختی در این […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، ارسلان گلفام اعلام کرد : این دانشگاه در ۴ سال گذشته اقدام به درخواست مجوز برای راه اندازی رشته زبان شناسی شناختی کرد و با توجه به اینکه از سال ۸۲ پایان نامه های دکتری و کارشناسی ارشد در زمینه علوم شناختی در این دانشگاه تعریف و به انجام رسیده است می توان گفت دانشگاه تربیت مدرس دانشگاه پیشگام در زمینه علوم شناختی محسوب می شود و خوشبختانه با تصویب نهایی دفتر گسترش وزارت علوم، مجوز راه اندازی این رشته در مقطع دکتری  به دانشگاه تربیت مدرس داده شد.

گلفام ادامه داد: هدف از تاسیس این رشته ، تربیت محقق و متخصص در زمینه علوم شناختی زبان است به گونه ای که از طریق بازبینی و بازتعریف مدل های مختلف شناختی، ‌ به تحلیل زبان به عنوان قوایی زیستی- اجتماعی فرهنگی بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: این رشته علاوه بر بررسی ماهیت و چیستی زبان زمینه لازم را برای فهم و شناخت سایر قوا و کارکردهای شناختی آن در ابعاد نظری و کاربردی فراهم می آورد. دانش آموختگان این رشته قادر به نظریه پردازی، بازبینی و بازتعریف نظریه ها و مدل سازی در چارچوب کلان علوم شناختی زبان خواهند بود.

راه اندازی دوره دکتری رشته علوم شناختی – زبان شناسی در نشست بیست و هفتم اردیبهشت ۹۵ شورای دانشگاه به تصویب رسیده بود و قرار است دانشگاه از مهر ماه سال ۹۷ در این رشته دانشجو پذیرش کند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   برگزاری سمینار انجمن علمی هم اندیشان مبتکر روان شناسی، علوم تربیتی و رفتاری
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.