کد خبر: 15378

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/04

راه اندازی مراکز رشد واحدهای فناور در دانشگاه جامع علمی کاربردی

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

روابط عمومی وزارت علوم اعلام کرد : در سال تحصیلی جدید مراکز رشد واحدهای فناوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسیس می‌شود.

طبق توافق با وزارت علوم تاسیس مراکز رشد واحدهای فناوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی مجوز گرفت . یعنی واحدهایی که شرایط تاسیس مراکز رشد را دارا هستند و درخواست مجوز بدهند، درخواست آنها در کوتاه مدت بررسی شده و موافقت اصولی صورت خواهد گرفت.

علاوه بر این پذیرش و ثبت نام اولیه دوره‌های کاردانی و کارشناسی این دانشگاه به موقع اعلام شد که نتایج آن اواخر شهریور به اطلاع داوطلبان رسید.

اکثر دانشگاه‌ها روند نزولی در پذیرش دانشجو داشتند اما در دانشگاه جامع علمی کاربردی این روند مناسب بوده است. با توجه به سیاست ماموریت گرا بودن این دانشگاه تعدادی از کد رشته محل های این دانشگاه حذف شدند، به طوری که از 12 هزار کد رشته محل موجود به 8 هزار و 657 کد رشته محل رسید. به طوری که 3 هزار و 494 کد رشته محل به دوره کارشناسی و مابقی نیز به گروه کاردانی میرسد.

تعداد 340 رشته برای دوره کاردانی و 277 رشته نیز برای دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی تعریف شده است. طبق برنامه ششم توسعه باید 20 درصد دانشجویان کشور مهارتی باشند و در پایان برنامه باید به 30 درصد افزایش یابد.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه