کد خبر: 10384

تاریخ انتشار: 14 مرداد ، 1396

رشد 130 درصدی سهم کشور از کل مقالات داغ دنیا

No votes yet. Please wait… مقایسه تعداد مقالات داغ یا یک دهم درصد برتر کشور در پایگاه شاخص‌های اساسی علم ISI در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ میلادی حاکی از یک رشد ۱۳۰ درصدی است. سهم مقالات داغ کشور از کل مقالات داغ دنیا نیز افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی ایران 1/2 درصد از مقالات […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

مقایسه تعداد مقالات داغ یا یک دهم درصد برتر کشور در پایگاه شاخص‌های اساسی علم ISI در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ میلادی حاکی از یک رشد ۱۳۰ درصدی است. سهم مقالات داغ کشور از کل مقالات داغ دنیا نیز افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی ایران 1/2 درصد از مقالات داغ دنیا را تولید کرده بود که در سال ۲۰۱۶ میلادی به 5/3 درصد و در سال۲۰۱۷ به ۴ درصد رسیده است. البته آمار سال ۲۰۱۷ میلادی هنوز در حال کامل شدن است.

تعداد مقالات داغ ثبت‌شده از جمهوری اسلامی ایران در پایگاه شاخص‌های اساسی علم در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد ۲۳ مورد در سال ۲۰۱۶ به ۵۳ مورد افزایش یافتهه و در سال ۲۰۱۷ این مقدار برابر با ۸ است که آن را به صورت نسبی و در مقایسه با کل مقالات دنیا در این سال باید مقایسه کرد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی با تایید مطالب فوق بیان کرد: تولید علم دنیا در پایگاه استنادی ISI بر اساس کیفیت طبقه‌بندی می‌شود. بر همین اساس مقالات یک دهم درصد برتر دنیا در این پایگاه مشخص شده‌اند. این مقالات آنهایی هستند که از بیشترین میزان اثرگذاری در دنیای علم برخوردار بوده‌اند. در پایگاه شاخص‌های اساسی علمISI هر دو ماه یکبار مقالات یک دهم درصد برتر دنیا معرفی می‌شوند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   اخرین لیست رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی ایران در مقطع دکتری
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.