کد خبر: 18843

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/01

روش های هوشمندانه حواس پرتی برای مطالعه منابع آزمون دکتری

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق تحقیقات صورت گرفته روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که تلف کردن وقت کمک شایانی در حل کردن مسائل و خلاقیت مخصوصا در آزمون دکتری می نماید.(برای اطلاعات بیشتر نکات کلیدی مطالعه مفید برای آزمون دکتری را کلیک و مطالعه کنید)

بر اساس این پژوهش ها مشخص شده است که زمانی که افراد موظف هستند مسائل پیچیده را حل کنند مثلا مسائل موجود در آزمون دکتری اگر قبل از حل مسئله حواسشان پرت شود عملکرد بهتری را در دکتری از خود نشان می دهند.

پژوهشگران به شرح کامل این پدیده پرداختند و اعلام کردند زمانی که این اتفاق رخ میدهد تفکر ناخوداگاه و تفکر خوداگاه در حال پردازش اطلاعات هستند که باعث تصمیم گیری ناخوداگاه می شود و در زمان نیاز این تبدیل به تفکر خوداگاه می گردد.

به روایت ساده تر زمانی که میخواهیم مسائل پیچیده در آزمون دکتری را حل کنیم وقتی حواس پرتی رخ میدهد فرد همزمان به موضوع جدید ایجاد شده نگاه میکند اما همزمان به مسائل پیچیده در آزمون دکتری فکر میکند که باعث عملکرد بهتر در این زمان می شود .

پس زمانی که حواس پرتی به صورت هوشمندانه باشد باعث می شود قسمت ناخوداگاه ذهن مساله را پردازش کرده و باعث افزایش بهره وری و عملکرد ما می شود .

نکات کلیدی

موضوع انتخابی برای حواس پرتی کاملا باید جدا از مسئله پیچیده باشد.

خلاقیت و نوآوری خود را تقویت کنید.

برای یادگیری بهتر میتوانید عادت های نادرست مطالعه برای آزمون دکتری را کلیک کنید.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه