کد خبر: 13141

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/13

زبان انگلیسی، زبان علم روز دنیاست

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

زبان انگلیسی ، زبان علم روز دنیاست. کتابهای تخصصی، مقاله ها و سمینارهای بین المللی، همه و همه به زبان انگلیسی تولید می شوند و این تولید بسرعتی شگرف رخ می دهد و سوال اینست که آیا همه این کتابها و مقاله ها به فارسی ترجمه می شوند؟ مشخصا جواب منفی است. سوال مهم بعدی اینست که با توجه به حجم وسیع ترجمه های نارسا در بازار، آنچه شانس ترجمه می یابد تا چه حد به متن اصلی نزدیک است؟ تا چه حد حق مطلب را ادا کرده است؟ اینها همه مواردی است که با اندکی تفکر میتواند بر لزوم یادگیری زبان برای قشر دانشگاهی این مرز و بوم صحه بگذارد. قطعا افرادی که این نیاز را حس کرده اند و به دنبال ارتقای دانش انگلیسی خود هستند، افرادی خلاق، نوگرا و جویای افقهای جدید در رشته تخصصی خود هستند و می خواهند فرصتهای ناب بهره مندی از علم روز دنیا به زبان انگلیسی را از دست ندهند. در کشور ما هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر در مواد آزمون دانشگاهها درس زبان انگلیسی گنجانده شده است که همین هم تاییدی است بر لزوم این دانش در تحصیل در همه رشته های تخصصی که وجود دارد. بسیاری از دانشجویان برای کسب درصد خوب، به دنبال یادگیری زبان می روند و بسیاری دیگر از آن قطع امید می کنند. اما همینکه در مقطع ارشد وارد می شوند و به مرحله مقاله و پایان نامه نوشتن می رسند آه از نهادشان بر می آید که ایکاش زبان را جدی گرفته بودند. البته این شامل حال دانشجویان اصیل و واقعی می شود که در صدد خرید مقاله و پایان نامه و کتاب نیستند و از فریب خود و دیگران مشمئز می شوند.

باری! موفقیت در کسب درصد خوب در کنکور هدف کوتاه مدت خوبی است و انگیزه ای برای ورود به مسیری جدید با افقها و چشم اندازهای منحصر بفردی که سواد انگلیسی بر چشمان مشتاق و کنجکاو شما می‌گستراند. چرا که یادگیری هر زبان جدید، دریچه‌ای به یک دنیای جدید است. چه رسد به زبان انگلیسی که خواهی نخواهی زبان بین‌المللی علم روز است و هرگز نمی‌توان از اهمیت آن خصوصا در مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری چشم پوشید. سطح صفر و پایین در زبان انگلیسی یعنی فاجعه، فاجعه‌ در جامعه دانشگاهی کشوری که می‌خواهد به فردا بپیوندد و چه بسا خود “فرداآفرین” باشد و در عرصه‌های جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. زبان علم زبان انگلیسی است. پس تا وقتی “فارسی” زبان دنیا نیست، ناگزیر به یادگیری سواد “انگلیسی” هستیم. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به اهمیت دانش انگلیسی در موفقیت تحصیلی، پژوهشی و شغلی خود پی برده اید و از طرفی وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی میگذرانید بهترین فرصت است تا از این تکنولوژی به نفع یادگیری خود بهره برداری کنید.

کانالهای بسیاری در تلگرام اکنون در حال ارایه زبان انگلیسی هستند و هر کس به فراخور نیاز خود از آن بهره ای میگیرد، در این میان کانالی را به شما عزیزان معرفی میکنیم که می توانید زبان عمومی ارشد و دکتری و و آزمون زبان ام‌اس‌آرتی (MSRT) را در این کانال با تمام جزییات دنبال کنید. جزوات رایگان گرامر و واژگان، نکته و تست، نمونه تستهای واقعی، نمونه درک مطلب و لیسنینگ و هر آنچه برای کسب درصد خوب و ارتقای دانش انگلیسی آکادمیک خود نیاز دارید، در دسترس شماست. این کانال، منابع احتمالی را بخوبی پوشش می دهد و هفته ای یکروز تدریس آنلاین در گروه مربوطه، فرصتی برابر را برای همه علاقه مندان در سطح کشور فراهم آورده است.
پیشنهاد ویژه این هفته ما این کانال بسیار عالی در حوزه زبان انگلیسی آکادمیک است:
https://t.me/ahmadinayereh
برای اطلاعات بیشتر می توانید به ایدی زیر پیام بدهید.
@Ahmadinayere

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه