کد خبر: 12871

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/11

زمان برگزاری آزمون زبان GRE در شهریور ماه

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

آزمون GRE همانطور که از اسمش بر میاید: Graduate Record Examination، امتحانیست که برای درخواست پذیرش جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری طراحی شده است. این امتحان دارای دو نوع جنرال (General) و موضوعی (Subject) است. در حالی‌ که جهت دریافت پذیرش برای همه رشته‌ها داشتن نمره قابل قبول در GRE General لازم است، در برخی‌ از رشته‌ها (مثل علوم پایه) گذراندنGRE Subject هم لازم است. در هر حال، آزمون GRE برای کلیه دانشگاههای آمریکا و برخی‌ از دانشگاه های کانادا لازم است و برای سایر نقاط دنیا (مگر موارد استثنا) این امتحان موضوعیت ندارد.

آزمون GRE General به گونه ای طراحی شده است که بتواند توانایی و مهارت شخص امتحان دهنده را جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد و یا مقطع دکتری در قالب یک امتحان جامع ارزیابی کند و آن را زیر عنوان یک سری نمره گزارش دهد. این آزمون همانند تافل TOEFL توسط یک موسسه به نام ETS برگزار میشود و دارای نوع کاغذی و نوع کامپیوتری می‌باشد. نکته جالب آن است که بر خلاف آزمون تافل، نوع کاغذی آزمونGRE از مقبولیت بالاتری برخوردار است.

به گزارش معاون پژوهشی phdphd، برای شركت در آزمون زبان انگلیسی «جی آر ای» حداقل يك ساعت قبل از شروع آزمون باهمراه داشتن پرینت Admission Ticket و يا تایید ثبت نام كه از سوي شركت ETS به ایمیل داوطلبان ارسال گرديده و همچنين دو عددكارت شناسايي معتبر عكس دار (پاسپورت ، كارت ملي …) به آدرس ذيل مراجعه فرمايند.

زمان برگزاري آزمون : روز شنبه مورخ ۹۶/۶/۲۵ ساعت ۸:۳۰ صبح

تهران – خيابان كريم‌خان زند- بين خيابان هاي استاد نجات الهي و سپهبدقرني – پلاك۲۰۴ – سازمان سنجش آموزش كشور

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه