کد خبر: 11290

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/24

شرایط جذب نخبگان خارج از کشور با عنوان استاد دانشگاه

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گفته رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم 5  امتیاز به مرکز جذب نخبگان ارائه شد و در ادامه نحوه جذب متقاضیان نخبه در خارج از کشور را تشریح کرد .

در این زمینه اشاره کرد که زمان رسیدگی به تقاضا کاهش یافته که این مورد بخشی از این امتیازات است . ایشان با اشاره به امتیازات مرکز جذب  وزارت علوم برای جذب نخبگان اعلام کرد : 5 امتیاز برای نخبگان مشخص شده است و زمان رسیدگی به تقاضای متقاضیان نخبه نسبت به سایرین، در قانون جذب کمتر پیش بینی شده و به دانشگاه‌ها نیز اعلام شده است.

ایشان افزود : به دانشگاه ها اعلام شده است جهت تسریع در این روند به تقاضای متقاضیانی که مشمول قانون نخبگان می شوند به جای 5/4 ماه در 5/3  ماه پاسخ داده شود .

یکی از دلایل کاهش زمان رسیدگی به درخواست ها این است که اگر نتیجه رسیدگی منفی بود متقاضیان بتوانند از فرصت های دیگر دانشگاه‌ها استفاده کنند.
وی ادامه داد : برای جذب نخبگان خارج از کشور، در هر فراخوان که داده میشود یک سهیه ۲۵ نفری به بنیاد ملی نخبگان ارایه میشود تا در فاصله هر فراخوان اگر بنیاد قصد داشت از نخبگان خارج از کشور افرادی را جذب کنند، بتوانند بدون ثبت نام در فراخوان مدارک این افراد را به مرکز جذب ارسال کنند و مرکز نیز این مدارک را به دانشگاه ها ارسال کند تا خارج از فراخوان به جذب آنها رسیدگی شود.

www.phdphd.org

 

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه