کد خبر: 10003

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/11

شرایط پذیرش دانشگاه ام آی تی (MIT) ایالات متحده آمریکا

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

پردیس دانشگاه ام آی تی700 کیلومتر مربع مساحت دارد و در نزدیکی رود معروف «چارلز» درشهر کمبریج واقع شده است. محوطه دانشگاه به وسیله خیابان «ماساچوست» به دو قسمت تقسیم می‌شود و پل «هاروارد» به آن متصل است. 
مؤسسه فناوری ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology) یا دانشگاه MIT مؤسسه ای خصوصی است که در سال 1861 به دست «ویلیام بارتون» در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا افتتاح گردید.
مفاخر دانشگاه MIT در تأسیس و راه اندازی شرکت ‌های معروفی همچون «اینتل» «3Com»، «مک دانالد» «داگلاس» و «راک ول» نقش اساسی داشته‌اند.
رابرت نویس (Robert Noyce) دکتری فیزیک را از دانشگاه MIT گرفت. ذهن رابرت محاسبات را سریع انجام می‌داد و به همین دلیل به او لقب Rapid Robert یا رابرت سریع را دادند.
هزینه های پژوهشی دانشگاه ام آی تی(MIT) بیش از 650 میلیون دلار در سال برآورد می‌شود که بخشی از آن به وسیله ی نهادهای دولتی همچون «وزارت بهداشت و خدمات انسانی» و «وزارت دفاع» آمریکا تأمین می‌شود. بیشتر پژوهش های انجام شده در دانشگاه ام آی تی به حوزه هایی همچون اقتصاد، روانشناسی، زیست شناسی، شیمی، علوم زمین، فیزیک و ریاضیات اختصاص دارد.
تحصیل در دانشگاه ام آی تی، همانند سایر دانشگاه‌های تراز اول آمریکا، پر هزینه است اما حدود 57 درصد از دانشجویان تمام وقت، بنا بر نوع نیازشان می توانند از مقداری کمک هزینه تحصیلی بهره مند شوند.

 www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه