کد خبر: 10461

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/15

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاههای مادر

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق اعلام رئیس دانشگاه مازندران دانشگاه های بزرگ در حال بررسی آیین نامه پذیرش دانشجو دکتری هستند و بعد از بررسی نظرات را به وزارت علوم ارسال میکنند.

وی ادامه داد : دانشگاه های استانی ایین نامه پذیرش دانشجوی دکتری را بررسی کرده و تغییرات لازم و پیشنهادات خود را از طریق دانشگاه های بزرگ و مادر استان ها به وزارت علوم ارجاع میدهند.

وزارت علوم نیز از دانشگاه های مادر دعوت کرده تا پیشنهادات خود را در مورد آیین نامه پذیرش دانشجوی دکتری را به این وزارتخانه اعلام کنند.

نظرات و پیشنهادات در حال جمع اوری است و به مرور به وزارت علوم ارسال میگردد. عموما وزارت علوم از دانشگاه ها در موارد مختلف نظر خواهی میکند و از نظرات این دانشگاه ها نیز استفاده میکند که در حال حاضر موضوع نظرخواهی از دانشگاه ها برای آیین نامه دکتری در دست انجام است.

دانشگاه های مادر طبق شاخصهاي آموزشي و پژوهشي، شاخصهاي دانشگاه هاي برتر جهان اسلام، شاخص مبتني بر تعداد مقالات نمايه شده در مجلات معتبر بين المللي، مجموع توليدات و مقالات علمي اعم از نمايه شده در مجلات بين المللي و يا داخلي تقسیم بندی میشوند.

8 دانشگاه مادر ایران شامل دانشگاه هاي تربيت مدرس، تهران، شهيد بهشتي، شيراز، صنعتي اصفهان، صنعتي اميرکبير، صنعتي شريف و علم و صنعت میباشد.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه