کد خبر: 17644

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/15

شش نکته مصاحبه آزمون دکتری رشته های فنی و مهندسی

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

با اعلام معاون سازمان سنجش کشور ، میزان اهمیت مصاحبه در آزمون دکتری با آزمون کتبی همسان است و این بدان معنا است که اگر حتی شما در آزمون کتبی گروه فنی و مهندسی رتبه عالی کسب کرده باشید ولی نتوانید در مصاحبه موفق شوید ، امکان نشستن بر صندلی دکتری را نخواهید داشت. در این قسمت به شش نکته مصاحبه آزمون دکتری رشته های فنی و مهندسی می پردازیم:

1-اهمیت آغاز: بدانید که ۵ دقیقه اول مصاحبه آزمون دکتری بسیار مهم است. پس اقتدار، متانت و اعتماد به نفس خود را در این ۵ دقیقه به رخ بکشید.

2-صبر و حوصله: عجله نکنید. قبل از جواب به سؤالات خوب فکر کنید و با تامل به سوالات پاسخ دهید.(مطالعه 5 نکته مهم مصاحبه دکتری فراموش نشود)

3-اثبات خود: در تمام طول مصاحبه تنها یک هدف داشته باشید. باید اثبات کنید که کاندیدای با ارزشی برای  دوره دکتری هستید. صرفا اسیر پاسخگویی به پرسش ها نشوید، بلکه در هر پاسخی سعی کنید که حداقل یک دلیل به مصاحبه گر بدهید که شما را برای دکتری انتخاب کند.

4-انگیزه داوطلب برای ادامه تحصیل، اهداف علمی و شغلی آینده:  سعی کنید نشان دهید که دارای  برنامه، رسالت شخصی، چشم انداز فردی و برنامه مشخص هستید.در مصاحبه دکتری رشته های فنی و مهندسی مستقیم و غیر مستقیم بگویید که کاملاً هدفدار این مسیر را انتخاب کرده اید و این یکی از گام های آینده شما است. البته این باید واقعیت داشته باشد و گرنه کلامی که واقعیت نداشته باشد نه باور می شود و نه تاثیرگذار است! پس راستگو باشید.(برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انگیزه‌ی درونی، مهم‌ترین عامل قبولی در کنکور دکترا کلیک کنید)

5-برخورد محکم: هنگام سلام در چشمان طرف مقابل همانند یک مهندس موفق نگاه کنید و در صورت دست دادن محکم و با اعتماد به  نفس دست دهید.

6-تکنیک چشمان براق: باید در صحبت های شما چهار چیز باشد: نشاط، سر زندگی، امید به پیشرفت و جستجوگری. همین احساسات باید در لبخند و چشمان شما برق بزند.

بر طبق عجیب ترین اخبار دکتری اگر شما این شش نکته طلایی را رعایت کنید می توانید بالای 70درصد شانس قبولی خود را افزایش دهید.

www.phdphd.org

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه