کد خبر: 1856

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/01

شناخت هدف در آزمون دکتری

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

شناخت و انتخاب هدف، یکی از اساسی‌ترین موضوعات زندگی انسان است. اگر انسان هیچ شناختی از هدف خود در زندگی نداشته باشد، آن را پوچ و بی‌معنا خواهد یافت. همه فعالیت‌های آگاهانه و ناآگاهانه انسان زمانی مفهوم خواهد داشت که هدف نهایی‌اش در زندگی روشن باشد. با اندکی دقت می‌توان فهمید هدفی که ما برای زندگی شخصی و تحصیلی در نظر می‌گیریم همه زندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ به تعبیری دیگر، به زندگی ما جهت و معنا می‌بخشد.موفقیت در آزمون دکتری یکی از آرمان های افرادی است که حداقل پا به محیط دانشگاه گذاشته اند.(مطالعه هدف یا آرزو برای موفقیت در آزمون دکتری توصیه می شود)

هدف تان را بشناسید

شناخت هدف باید واقعی و شفاف باشد. شما برای موفقیت در آزمون دکتری باید ابتدا برای خود هدف گذاری کنید و کاملا اهداف خود را بشناسید.

سازمان دهی مطالعاتی داشته باشید

حتما حتما حتما برای مطالعه خود برنامه ریزی داشته باشید و بصورت کاملا علمی تمام دروس را بخوانید. این مرحله پلی است برای گذر از آزمون کتبی کنکور دکتری و تا این مرحله با موفقیت سپری نشود نخواهید توانست بر صندلی دکتری تکیه بزنید. پس با سازمان دهی مطالعه کنید(نکات کلیدی مطالعه مفید برای آزمون دکتری)

تعیین زمان خاتمه

این نکته خیلی مهم هست ، بالای 90 درصد داوطلبین دکتری  برای خود زمان بندی نداشته و متعهدانه به هیچ برنامه ای مطالعه نمی کنند. شما باید این نکته را مزیت رقابتی خود قرار دهید و برای آزمون دکتری زمان مطالعه دقیق تهیه کنید تا موفقیت در آزمون دکتری نصیبتان شود.

 www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه