کد خبر: 17267

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/10

فرصتهای شغلی و بازارکار رشته شیمی تجزیه

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

شیمی تجزیه یکی از شاخه های رشته ی شیمی می باشد که هدف اصلی آن اندازه گیری مقدار آنالیت ها اعم از عناصر، ترکیبات، پروتئین ها، دارو ها و سایر مواد شیمیایی در نمونه های مختلف مانند، نفت، مواد غذایی،آب، هوا، سوخت ها، محیط های بیولوژیکی، خون، پلاسما و سایر مایعات و بافت های موجود زنده می باشد. انواع آنالیز و تجزیه و تحلیل که در این دانش به کار گرفته می‌شوند در یک نگاه کلی به دو دستهٔ کمّی و کیفی تقسیم می‌شوند. در تجزیهٔ کیفی نوع اجزای موجود در نمونه تعیین می‌شود و در تجزیهٔ کمّی مقدار یا غلظت هر یک از این اجزا تعیین می‌شود. در حال حاضر این رشته در مقطع ارشد و دکتری آزاد و سراسری در حال تدریس می باشد (برای دیدن سرفصل های آزمون دکتری شیمی تجزیه کلیک کنید)

فرصتهای شغلی و بازارکار رشته شیمی تجزیه

مشاغل زیر به طور مستقیم به این رشته تحصیلی ارتباط دارد و فارغ التحصیلان شیمی تجزیه در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :

  • شیمی دان پژوهشگر
  • استاد دانشگاه

همچنین برخی از مشاغل، ظرفیت جذب افراد مختلف از تخصص های گوناگون را دارا می باشند. در این مشاغل، هر فرد علاوه بر تسلط بر مهارت های مربوط به آن شغل، لازم است به فراخور صنعت و نوع کسب و کاری که در آن مشغول به کار است، دارای دانش تخصصی نیز باشد.

www.phdphd.org

 

 

 

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه