کد خبر: 4888

تاریخ انتشار: 16 فروردین ، 1396

فرق دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی چیست ؟

Rating: 5.0. From 1 vote. Please wait… دکترای حرفه‌ای این مدرک در تمام جهان به عنوان مدرک دکتری یا همان Ph.D در رشته های کلینیکال (پزشکی،دامپزشکی،دندانپزشکی)شناخته می‌شود ولی در ایران استثنائا این مدرک در رشته داروسازی و بیوتکنولوژی اعطا می شود. برای قبولی در این مقطع باید با دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی در آزمون دکتری […]

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

دکترای حرفه‌ای

این مدرک در تمام جهان به عنوان مدرک دکتری یا همان Ph.D در رشته های کلینیکال (پزشکی،دامپزشکی،دندانپزشکی)شناخته می‌شود ولی در ایران استثنائا این مدرک در رشته داروسازی و بیوتکنولوژی اعطا می شود. برای قبولی در این مقطع باید با دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی در آزمون دکتری شرکت کرده و در یکی از این رشته ها قبول شوند.(حتماشرایط ثبت نام رشته های علوم پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی را مطالعه کنید)

طول مدت این رشته بجز دندانپزشکی که حدود 6 سال می باشد،7 سال یا 14 نیمسال تحصیلی است در این دوره بسته به رشته حدود 220 الی 260 واحد درسی گذرانده شده و در پایان پس از ارائه پایان نامه مدرک دکترای حرفه ای به شخص حاضر اعطا می گردد .این مدرک بالا تر از کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده و معادل مدرک Proffesional Doctorate در دانشگاه های جهانی است.صاحب این مدرک تحصیلی می تواند برای ادامه تحصیل بسته به رشته در دوره برد تخصصی و یا دکترای تخصصی آن رشته شرکت نماید.(برای دریافت اطلاعات بیشتر نتیجه تکمیل ظرفیت کنکور ارشد پزشکی کلیک کنید)

 

 

دکترای تخصصی

معمولاً به عنوان بالا ترین درجه تحصیلات دانشگاهی در هر رشته در نظام تحصیلی ایران شناخته می‌شود.این مدرک معادل مدرک Ph.D در دانشگاه‌های امریکا و اروپا می‌باشد. برای کسب این مدرک دریافت دکترای حرفه‌ای و یا کارشناسی ارشد الزامی است.طول این مدت بسته به نوع رشته بین ۲ تا ۶ سال است و پس از پایان این دوران نیاز به ارائه پایان نامه دکتری از طرف دانشجو می‌باشد. دکترای تخصصی در تمامی رشته ارائه میشود(اطلاعات کامل در مورد تاریخ ثبت نام کنکور دکتری 1397)

حتماً بخوانید   آزمون GRE برای مصاحبه دکتری

بر طبق عجیب ترین اخبار دکتری این مدرک معمولاً به بالاترین مدرک دانشگاهی موجود اطلاق میشود که قطعا این طور نیست. چرا که در حال حاضر دوره های فوق دکتری در حال اجرا است(اطلاعات تکمیلی دوره تحقیقاتی فوق دکتری) . لازم به ذکر است در بعضی از رشته‌ها به ویژه رشته‌های پزشکی افراد قبل از گرفتن مدرک دکترای تخصصی نیاز به گرفتن برد تخصصی آن رشته دارند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.