کد خبر: 10725

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/17

مالیات حق التدریس اساتید 10% کاهش یافت

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم تا امروز ۹ لایحه، تدوین و برای تصویب شدن به هیئت وزیران و بعد از ان  به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

از این لوایح 2 لایحه با عناوین اصلاح ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارسال شده که با تصویب لایحه مالیات‌های مستقیم، مالیات حق‌التدریسی اساتید 10 درصد کاهش و مالیات پژوهش نیز 5 درصد کاهش یافته است.

طبق قوانین قبلی اعضای هیئت علمی اگر در دانشگاه‌های مهمان تدریس می‌کردند، باید ۲۰ درصد به عنوان مالیات پرداخت می کردند و اگر هم هزینه های دریافتی آن‌ها از سقف معافیت های مالیاتی بیشتر می‌شد، در برخی موارد به صورت پلکانی تا ۳۰ درصد نیز مشمول مالیات می‌شدند که این رقم هم اکنون به درصدهای قطعی ۱۰ و ۵ درصد به ترتیب در امر تدریس و پژوهش کاهش پیدا کرده است

با گسترده تر شدن دوره های تحصیلات تکمیلی، آمار تعدادی از تخلفات افزایش می یابد و لازم است قانون جامعی تصویب شود تا خلاءهای قانونی را پوشش دهد و در ضمن وزارت خانه های علوم و بهداشت از ابزارهای قانونی برای برخورد با این پدیده زشت در اختیار داشته باشند. که تصویب قانون دوم در این امر کمک می نماید.

به همین دلیل تهیه، عرضه و یا واگذاری آثاری مانند رساله، پایان نامه، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب یا آثار مکتوب و ضبط شده پژوهشی – علمی و یا هنری توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی به قصد انتفاع و به عنوان حرفه یا شغل – با هدف ارائه کل اثر و یا بخشی از آن توسط دیگری به عنوان اثر خود، جرم محسوب و مرتکب یا مرتکبان علاوه بر واریز وجوه دریافتی به خزانه دولت، مشمول مجازات های مندرج در قانون می شوند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه