کد خبر: 10254

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/13

معرفی پایگاه اطلاعاتی Reaxys

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

Reaxys  یک پایگاه شیمی وب – پایه می باشد که برای محققان امکان جستجو در حوزه شیمی و علوم وابسته را فراهم می آورد. این پایگاه با انجام جستجوهایی منسجم به منظور کشف واکنشها و مواد شیمیایی با طراحی سنتز و منبع شیمیایی طراحی شده است .این پایگاه به دانشمندان شیمی زمان بیشتری برای خلاقیت و ابتکار میدهد و آنها را قادر میسازد تا در دنیای رقابت برای رسیدن به اهداف خود پیشگام باشند .

این پایگاه اطلاعات با کیفیت بالا و استثنایی را فراهم می آورد ، اطلاعاتی درباره واکنشهای شیمیایی و سنتز ، داده های کتابشناختی در تحقیقات شیمی آلی ، شیمی معدنی ، ترکیبات شیمی آلی فلزی ، ویژگیهای واقعی و غیره.پوشش تاریخی این پایگاه به ۱۷۷۱ تا اکنون می رسد و بنابراین این پایگاه اطلاعات مهم متون شیمی و پروانه های ثبت اختراع را شامل می شود .

میان پایگاه Reaxys  و پایگاه Sciencedirect کنش متقابل وجود دارد که این قابلیت اکتشاف ساختارهای شیمیایی را بهبود می بخشد . پایگاه Reaxys برای محققان اطلاعات بی نظیری در رابطه با اکتشاف واکنشها و ترکیبات داده ها فراهم می آورد و Science direct دستیابی به متون اصلی مورد اطمینان از قبیل متن کامل مقالات داوری شده و بخشهای کتابهای با تاثیر بالارا فراهم می سازد .

مقاله ای که در siencedirect منتشر می شود دارای محتوایی غنی است و خواننده را قادر میسازد تا مستقیما به ارزشیابی اهمیت ترکیبات ارائه شده در تحقیقش بپردازد . محقق می تواند محتوای مقاله را بصورت مستقیم بفهمد و به محتویات جاری در Reaxys پیوند بزند ، که باعث می شود هر دونفر یعنی خواننده و محقق به افزایش تولید تحقیقاتی بپردازند.

استفاده کنندگان از پایگاه Reaxys چهار گروه عمده از محققین در رشته های زیر هستند که شامل موارد زیر هستند :

شیمی سنتز: عمق داده های شیمی موجود در پایگاه امکان خوبی را برای شما فراهم می اورد که به ارزیابی و طراحی بهترین راه و روش ممکن برای سنتز ترکیب مورد نظر خود دست یابید.دانشمندان شیمی سنتز از امکانات سایت بهره مند می شوند.

شیمی دارویی : امکانات چند گانه پایگاه Reaxys از داده های معتبر تجربی فراهم آمده که با دقت از ژورنالها و پروانه های ثبت اختراع انتخاب شده اند .این پایگاه داده هایی با کیفیت بالا برای دانشمندان علوم زیستی نظیر داروشناسان ، سم شناسان ، زیست شیمیدانان فراهم می آورد.

متخصصان اطلاعاتی شیمی : این پایگاه امکان جستجوی مناسبی را برای شیمیدانان برقرار می سازد که دامنه تاریخی آن از سال ۱۷۷۱ تا به امروز تحقیقات علم شیمی را شامل میشود .

علم مواد : Reaxys دانشمندان علم مواد را قادر می سازد که داده های ارزشمند اخیر را که شامل ویژگیها و ساختارهای شیمیایی و فیزیکی است بدست آورند بنابراین قبل از مراجعه شیمیدانان به ازمایشگاه آنها بهتر میتوانند ویژگیهای یک ماده جدید را پیش بینی کنند و تخمین بزنند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه