کد خبر: 1717

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/27

مکان مناسب برای مطالعه آزمون دکتری

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

مکان و فضای مطالعه از اولین موارد قابل توجه است که باعث افزایش کیفیت مطالعه و بهره‌وری آن به خصوص در آزمون دکتری می‌شود.

اتاق مطالعه

اتاق مطالعه باید از تابلوهای جذاب و نوشته‌هایی که تمرکز را از بین می‌برند خالی باشد؛ مخصوصأ روی میز مطالعه از وسایل صوتی و ارتباطی مانند گوشی تلفن خالی باشد. سعی کنید اتاقتان منظم بوده و کتاب‌ها و منابع دکتری و وسایل مورد نیازتان قبل از مطالعه در دسترستان باشد. اتاق مطالعه در مکانی دور از سروصدا و شلوغی باشد.

در صورت نداشتن چنین امکاناتی رفتن به کتابخانه و استفاده از مکان آرام به شما کمک بیش‌تری می‌کند.

سعی کنید درجه‌ی حرارت اتاق نه سرد و نه گرم باشد. برودت و حرارت بیش از حد، باعث از بین رفتن تمرکز می‌شود. نور کافی اتاق مطالعه از خستگی چشم جلوگیری می‌کند و حتی‌الامکان از نورهای طبیعی استفاده کنید؛ زیرا چراغ مطالعه به چشم آسیب زیادی می‌زند. نور باید از سمت چپ به شما بتابد. طرز نشستن روی میز در خستگی جسم و افزایش مطالعه تأثیر مستقیم دارد(عادت های نادرست مطالعه برای آزمون دکتری)

اگر هر موقع که بخواهيد از مکان مطالعه تان استفاده کنيد، قادر به اين کار نباشيد، مکان مطالعه تان براي شما سود چنداني نخواهد داشت. اگر داريد از مکاني براي مطالعه استفاده مي کنيد که به هر دليل مجبوريد با ديگران شريک باشيد، برنامه اي بريزيد تا بدانيد چه موقع مي توانيد از آن استفاده کنيد.(منظم سازی حافظه برای قبولی در آزمون دکتری)

مهم است که اوقات مطالعه اي عاري از اختلال داشته باشيم.

 

 www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه