کد خبر: 16951

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/08

نمایه سازی نشریات در پایگاه های معتبر بین المللی

Rating: 4.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

www.phdphd.org

 

يكي از مؤلفه هاي پژوهش مفید و کاربردی، توجه به پيشينه و سابقه ی آن مي باشد. بدون توجه به تحقيقـات علمـي صـورت گرفته، انجام تحقيقات علمي جدید ، كاري به غير از انجام تكرار مكررات و اتلاف زمان و سرمايه نمـي باشـد. مطمئنـاً آگاهي از نتايج تحقيقات علمي ساير محققين كه در حوزه علمي ما فعاليت نموده اند ضمن افـزايش معلومـات و ارائه آگاهي، در انجام تحقيقات جديدتر به ما بصيرت ميبخشند (برای دست یابی به پایگاه ISI Web of Knowledge و مقالات علمی کلیک کنید).

مطمئناً داشـتن بصـيرت كـافي قبـل از انجـام آزمايش يا تحقيقات علمي ای که در پایگاه های معتبر بین المللی، چراغ راهي خواهد شد تا ما بتوانيم به روشي مناسب  تر و درست تر فرضيات و ايده هاي خود را به بوته آزمايش بگذاريم. با اين مقدمه مشخص ميگردد كه وجود يك بانك جامع اطلاعاتي از تحقيقات علمي صورت گرفته تا چه اندازه ميتواند لازم و كارگشا باشد.

در پی جلسات متعدد وزیر علوم و شورای پژوهشی این وزاتخانه و در راستای ارتقاء سطح کیفی نشریات علمی و پژوهشی و به منظور ایجاد زمینه های حضور نشریات علمی داخلی در پایگاه های بین المللی با اعتبار بالا، راهنمای نمایه‌سازی نشریات در پایگاه های معتبر بین المللی منتشر شد. با توجه به اینکه اصلی ترین برنامه‌ کمیسیون نشریات علمی و پژوهشی، آشنا نمودن مجلات با استانداردهای نمایه‌سازی و نحوه ثبت نام در این پایگاهها می‌باشد ، فایل این راهنما در لینکهای زیر قرار داده شده است:

 https://rppc.msrt.ir 

http://journals.msrt.ir 

 

 

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 4.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه