کد خبر: 18320

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/23

نکات طلایی مصاحبه دکتری برای گروه آزمایشی زبان

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

توصیه برترین های دکتری گروه آزمایشی زبان

جلسه مصاحبه همانند جلسه آزمون کتبی دکتری از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر شما به عنوان داوطلب آزمون دکتری نتوانید این جلسه را با موفقیت به پایان برسانید هرگز نخواهید توانست روی صندلی دکتری بنشینید.گروه آزمایشی زبان یک تفاوت بارز با سایر گروه های آزمایشی دارد و آن این است که از داوطلب خواسته می شود که خود را به زبان مورد نظر (انگلیسی،فرانسه،آلمانی و..) معرفی کند  و به طور خلاصه در مورد سابقه تحصیلی خود توضیح دهد (برای دریافت سرفصلهای آزمون دکتری زبان کلیک کنید)

در مرحله دوم از شما نام دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد پرسیده می شود و در مورد پایین بودن بعضی نمرات توضیح خواسته می شود، این نکته را به خاطر داشته باشید که هر دانشجو در طول تحصیل خود ممکن است به دلایل مختلف از قبیل بیماری، مشکلات شخصی و … نمرات پایین کسب کرده باشد که پاسخ صادقانه در مورد علت این امر می تواند سبب جلب اعتماد اساتید حاضر در جلسه مصاحبه شود.در مرحله بعد از داوطلب خواسته می شود که در مورد پایان نامه خود توضیح دهد. در این مرحله لازم است موضوع پایان نامه را به صورت واضح و در یک یا چند جمله با بیانی روشن معرفی نماید . لازم نیست فرد در مورد جزئیات کار خود توضیحی ارائه دهد ولی باید به کل پایان نامه خود مسلط باشد(حتما راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد را مطالعه نمایید)

سوال دیگری که روز مصاحبه پرسیده می شود، زمینه کاری مورد علاقه است(در مورد آینده شغلی و بازارکار مطالعه کنید). در پاسخ به این سوال هرگز نباید روی موضوع به خصوصی تأکید داشت، همچنین طوری پاسخ داده نشود که گویی مهم نیست روی چه موضوعی کار میشود.  بهتر است با پاسخ مناسب نشان دهید که هر چند روی چند زمینه کاری مسلط است  ولی توانایی کار کردن روی موضوعات دیگر را هم دارد  (یعنی انعطاف پذیری وجود دارد) و حتما روی بحث پژوهشی خود را بسیار توانمند نشان دهید(برای دریافت اطلاعات بیشتر 10 ویژگی برتر مقالات علمی پژوهشی کلیک کنید)

برای جلوگیری از بروز مشکل در زمینه استرس در مصاحبه دکتری باید به یک سری از نکات توجه کنید که در ادامه این نکات اموزش داده میشود.

اطلاعات کافی در مورد دانشگاه و اساتید داشته باشید

اگر اطلاعات شما در این زمینه به اندازه کافی باشد استرس شما کمتر میشود زیرا شما با امادگی بالا در جلسه مصاحبه دکتری حضور پیدا میکنید.

پیش بینی سوالات

سعی کنید در این زمینه تحقیق کنید و از قبول شدگان سال های قبل کمک بگیرید و روی سوالاتی که ممکن است از شما پرسیده شود فکر کرده و اماده شوید.

آرامش داشته باشید

آرامش کلید اصلی موفقیت شما است پس نفس عمیق کشیده و خود را برای جلسه مصاحبه دکتری آماده کنید.

 

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه